Nowoczesne oblicze ortodoncji

Autor: Greta Rozmysłowicz

Wiele osób decyduje się na założenie aparatu na zęby, by móc cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Niemniej jednak w wielu przypadkach noszenie aparatu ortodontycznego wiąże się z koniecznością naprawienia wady zgryzu. Jakie są nowoczesne metody leczenia krzywego zgryzu – o tym w artykule.
Aparat to nie tylko estetyka
Noszenie aparatu ortodontycznego nie wiąże się jedynie z wyprostowaniem zębów. Ortodoncja pomaga również zapobiegać różnym zaburzeniom powstałym w zakresie narządu żucia, jak też umożliwia leczenie tych zaburzeń. Skorygowanie wad zgryzu i doprowadzenie do prawidłowego ustawienia zębów wiążę się z założeniem aparatu stałego lub stworzeniem aparatu retencyjnego.

Nowoczesne formy leczenia
Stomatologia jest dziedziną medycyny, która stale się rozwija. Dlatego też pacjenci gabinetów ortodontycznych dostają często możliwość skorzystania z nowszych i bardziej innowacyjnych rozwiązań zajmujących się leczeniem wad zgryzu. Jednym z takich rozwiązań jest niewidoczna nakładka na zęby.

Leczenie za pomocą nakładek
W niektórych przypadkach leczenie wad zgryzu nie wymaga założenia aparatu ortodontycznego. Zamiast tej metody ortodonta może zastosować innowacyjną metodę nakładkową. Przezroczyste nakładki, które mają na celu skorygowanie wady zgryzu są zupełnie bezinwazyjną i bezbolesną metodą leczenia.
Główną zaletą nakładek jest ich estetyczny wygląd oraz wygoda w noszeniu. Są one bardzo gładkie i lekkie. Warto dodać, że nie upośledzają wymowy i są bardzo proste w utrzymaniu higieny. W razie potrzeby lub chęci w każdym momencie można ściągnąć nakładkę i schować ją do pudełka. Daje to swego rodzaju niezależność, ale mimo to należy pamiętać, że powinno nosić się je około 20 godzin dziennie – 10 w nocy i 10 w ciągu dnia.
O takiej metodzie leczenia zawsze decyduje lekarz ortodonta. Aktualnie takie nakładki są już dostępne w niemal każdym gabinecie ortodontycznym. Dlatego też niezależnie czy to Kraków, Rzeszów czy Warszawa – można cieszyć się pięknym uśmiechem bez konieczności noszenia stałego aparatu ortodontycznego.

Artykuł powstał przy współpracy z: http://lpustomatologia.pl/ 
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Ogonki z czereśni zdrowsze od samych owoców?

Niedoceniana cebula

3 Sposoby aby odmłodzić mózg