Przejdź do głównej zawartości

Nowoczesne oblicze ortodoncji

Autor: Greta Rozmysłowicz

Wiele osób decyduje się na założenie aparatu na zęby, by móc cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Niemniej jednak w wielu przypadkach noszenie aparatu ortodontycznego wiąże się z koniecznością naprawienia wady zgryzu. Jakie są nowoczesne metody leczenia krzywego zgryzu – o tym w artykule.
Aparat to nie tylko estetyka
Noszenie aparatu ortodontycznego nie wiąże się jedynie z wyprostowaniem zębów. Ortodoncja pomaga również zapobiegać różnym zaburzeniom powstałym w zakresie narządu żucia, jak też umożliwia leczenie tych zaburzeń. Skorygowanie wad zgryzu i doprowadzenie do prawidłowego ustawienia zębów wiążę się z założeniem aparatu stałego lub stworzeniem aparatu retencyjnego.

Nowoczesne formy leczenia
Stomatologia jest dziedziną medycyny, która stale się rozwija. Dlatego też pacjenci gabinetów ortodontycznych dostają często możliwość skorzystania z nowszych i bardziej innowacyjnych rozwiązań zajmujących się leczeniem wad zgryzu. Jednym z takich rozwiązań jest niewidoczna nakładka na zęby.

Leczenie za pomocą nakładek
W niektórych przypadkach leczenie wad zgryzu nie wymaga założenia aparatu ortodontycznego. Zamiast tej metody ortodonta może zastosować innowacyjną metodę nakładkową. Przezroczyste nakładki, które mają na celu skorygowanie wady zgryzu są zupełnie bezinwazyjną i bezbolesną metodą leczenia.
Główną zaletą nakładek jest ich estetyczny wygląd oraz wygoda w noszeniu. Są one bardzo gładkie i lekkie. Warto dodać, że nie upośledzają wymowy i są bardzo proste w utrzymaniu higieny. W razie potrzeby lub chęci w każdym momencie można ściągnąć nakładkę i schować ją do pudełka. Daje to swego rodzaju niezależność, ale mimo to należy pamiętać, że powinno nosić się je około 20 godzin dziennie – 10 w nocy i 10 w ciągu dnia.
O takiej metodzie leczenia zawsze decyduje lekarz ortodonta. Aktualnie takie nakładki są już dostępne w niemal każdym gabinecie ortodontycznym. Dlatego też niezależnie czy to Kraków, Rzeszów czy Warszawa – można cieszyć się pięknym uśmiechem bez konieczności noszenia stałego aparatu ortodontycznego.

Artykuł powstał przy współpracy z: http://lpustomatologia.pl/ 
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Do dzisiaj w krajach Bliskiego Wschodu gojnik jest stosowany jako aromatyczny dodatek do herbaty.

Herbatka z gojnika jest szczególnie polecana dla osób, które dbają o dietę i prowadzą zdrowy tryb życia. Napar z niego zawiera wiele składników mineralnych: flawonoidy, taniny, przeciwutleniacze, żelazo, kobalt, cynk, potas i magnez. Dzięki temu picie herbaty korzystnie wpływa na zdrowie człowieka. 

Jak to często bywa, wiedza wypraktykowana wcześniej w lecznictwie ludowym została potwierdzona w wyniku badań przez uniwersyteckie ośrodki badawcze.

W krajach bałkańskich herbata z gnojnika była podawana na przeziębienie oraz w przypadku zapalenia oskrzeli.
Ponadto uważano, że usuwa zmęczenie, uspokaja i oczyszcza krew. Ponadto ma korzystny wpływ na stany zapalne, problemy z wątrobą, żołądkiem, nerkami i prostatą. Łagodzi dolegliwości reumatyczne i pomaga przy osteoporozie i w chorobach nowotworowych
I coś dla Panów - w Bułgarii gojnik jest cenionym afrodyzjakiem - zwanym też „bułgarską viagrą”.

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Autor: Jakub Nowak

Zainteresowanie medycyną naturalną od wielu lat cieszy się nieustającą popularnością. Pomimo, że o ziołolecznictwie pojawiają się ciągle nowe publikacje to o właściwościach prozdrowotnych mahonii pospolitej wiąż mała ilość osób zdaje sobie sprawę. 

Zainteresowanie medycyną naturalną od wielu lat cieszy się nieustającą popularnością. Przecież składnikiem leków są przede wszystkim wyciągi z roślin, więc dlaczego nie mielibyśmy się leczyć właśnie nimi? 

Pomimo, że o ziołolecznictwie pojawiają się ciągle nowe publikacje to o właściwościach prozdrowotnych mahonii pospolitej wiąż mała ilość osób zdaje sobie sprawę. 

Mahonia (Mahonia aquifolium, mahonia ostrolistna, ościał, Oregon grape) do Europy została sprowadzona w XIX wieku z Ameryki Północnej, gdzie jest kwiatem stanowym Oregonu. Jest krzewem należącym do rodziny berberysowatych (Berberidaceae) dorastającym do ok. 1,5 m wysokości o atrakcyjnych pędach, cytrynowych kwiatach i drobnych jagodach przypominających małe winogr…

Kasza owsiana pod lupą

Autor: Gabriela Rozmysłowicz


Kiedyś nieosiągalna i trudno dostępna, dziś coraz częściej spotykana na półkach sklepów - kasza owsiana. Od niedawna zachwyca konsumentów swoim smakiem i właściwościami odżywczymi. O jej odmianach oraz dlaczego warto włączyć ją do swojego jadłospisu - o tym w artykule.

Dwa słowa o samej kaszy

Najpopularniejszymi produktami owsianymi są płatki owsiane, które są wzbogaceniem diety wielu osób. Niewiele osób jednak wie, że istnieją przetwory wyprodukowane bezpośrednio z rozdrobionego i pozbawionego łusek ziaren owsa. Takim produktem jest kasza owsiana. W sklepach może być dostępna w dwóch wersjach: pęczka owsianego (czyli całe ziarna owsa) lub w wersji rozdrobnionej.

Smak kaszy owsianej jest lekko orzechowy, co sprawia, że potrawy z kaszą są jedyne w swoim rodzaju. Doskonale nadaje się, jako uzupełnienie dań na słono, jak i na słodko. Warto odnaleźć swój smak i spożywać ją w swojej ulubionej wersji.

Właściwości kaszy

Kasza owsiana jest bardzo bogata w różnego rodza…