Nowoczesne metody leczenia łysienia

Autorem artykułu jest T.SZ.


Włosy są jedną z naszych największych ozdób, a ich utrata dla wielu osób może być poważnym problemem. Na szczęście współczesna medycyna i farmakologia oferują wiele metod przywracania bujnego owłosienia głowy.

Specjalista w dziedzinie transplantologii włosów, doktor Samir Ibrahim podkreśla, że aby móc skutecznie uporać się z łysieniem, najpierw trzeba właściwie zdiagnozować powodujące je czynniki. Zaznacza, że włosy reprezentują ogólny stan organizmu, więc jeśli je tracimy, coś jest nie w porządku z naszym zdrowiem. 
Przebyte choroby, metale ciężkie, nieodpowiednia dieta, nikotyna, leki, anemia – to tylko niektóre z powszechnych powodów utraty włosów. 
W przypadku mężczyzn dominującymi czynnikami są dziedziczne skłonności i gospodarka hormonalna. Do niedawna sądzono, że przerzedzaniu się włosów winny jest zbyt duży poziom testosteronu. Obecnie wiadomo, że łysienie typu męskiego (androgenowe, czyli powodowane przez androgeny - męskie hormony) powoduje dihydrotestosteron (DHT - pochodna testosteronu). 
Łysienie typu męskiego to najczęstsza forma utraty włosów, dotykająca aż 95% wszystkich łysiejących, którą bardzo trudno wyleczyć przy pomocy farmaceutyków czy suplementów diety. Najlepszym wyjściem dla dotkniętych nim mężczyzn, którzy chcą się znowu cieszyć bujną fryzurą, jest przeszczep włosów metodą FUE lub Strip.

transplantacja włosów

Utrata włosów u panów najczęściej następuje w okolicy czoła i na czubku głowy i właśnie na te miejsca przeszczepia się włosy pobierane w trakcie zabiegu z tyłu głowy, na którym zostały zachowane zdrowe mieszki włosowe. Obecnie stosuje się dwie metody przeszczepu włosów - Strip i FUE
Podczas tej pierwszej procedury pobiera się wycinek skórny ze zdrowymi cebulkami, który zwykle ma szerokość 1 cm i długość około 15 cm. Następnie dzieli się ten fragment skóry na pojedyncze grafy, czyli jednostki cebulowe zawierające po kilka mieszków włosowych, i wszczepia się je w skórę głowy dotkniętą łysieniem. 
Czas trwania zabiegu zależy od ilości przeszczepianych jednostek włosowych. Przy 1000 przeszczepów procedura trwa około 2-3 godzin. Przeszczepienie 1500 jednostek to 3 lub 4-godzinna operacja, a wszczepienie 2000 jednostek wymaga aż 5-6 godzin. Zwykle rezultaty są tak dobre, że nie trzeba powtarzać zabiegu. Jedyną wadą metody Strip jest blizna pozostawiona po wycinku skórnym w tyle głowy, którą jednak łatwo jest ukryć pod nieco dłuższymi włosami.

przeszczep włosów

Bardzo nowoczesna metoda FUE jest szczególnie polecana przez specjalistów takich jak doktor Samir Ibrahim. Jest to zabieg mało inwazyjny, co jego zdaniem stanowi podstawę bezpiecznych i nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej. FUE to odseparowanie pojedynczych cebulek włosowych i pobranie ich za pomocą mikropunchów, po czym następuje dokładne ich zbadanie pod mikroskopem i wszczepienie ich w delikatnie wykonane nacięcia w obszarze biorczym. 
Czas trwania zabiegu, w zależności od ilości włosów, waha się w granicach od 5 do 8 godzin. Za jednym razem można przeszczepić do 3000 włosów. Metoda ta nie pozostawia blizn, a jedynie szybko się gojące, niewielki ranki. Mimo, iż jest nieco droższa od Strip, to przynosi znakomite efekty w leczeniu męskiego łysienia.
---

Metody przeszczepu włosów i szczegóły dotyczące procedur transplantacji metodą FUE i Strip można znaleźć na mandalaclinic.pl.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Ogonki z czereśni zdrowsze od samych owoców?

3 Sposoby aby odmłodzić mózg

Niedoceniana cebula