Przejdź do głównej zawartości

Nowoczesne metody leczenia łysienia

Autorem artykułu jest T.SZ.


Włosy są jedną z naszych największych ozdób, a ich utrata dla wielu osób może być poważnym problemem. Na szczęście współczesna medycyna i farmakologia oferują wiele metod przywracania bujnego owłosienia głowy.

Specjalista w dziedzinie transplantologii włosów, doktor Samir Ibrahim podkreśla, że aby móc skutecznie uporać się z łysieniem, najpierw trzeba właściwie zdiagnozować powodujące je czynniki. Zaznacza, że włosy reprezentują ogólny stan organizmu, więc jeśli je tracimy, coś jest nie w porządku z naszym zdrowiem. 
Przebyte choroby, metale ciężkie, nieodpowiednia dieta, nikotyna, leki, anemia – to tylko niektóre z powszechnych powodów utraty włosów. 
W przypadku mężczyzn dominującymi czynnikami są dziedziczne skłonności i gospodarka hormonalna. Do niedawna sądzono, że przerzedzaniu się włosów winny jest zbyt duży poziom testosteronu. Obecnie wiadomo, że łysienie typu męskiego (androgenowe, czyli powodowane przez androgeny - męskie hormony) powoduje dihydrotestosteron (DHT - pochodna testosteronu). 
Łysienie typu męskiego to najczęstsza forma utraty włosów, dotykająca aż 95% wszystkich łysiejących, którą bardzo trudno wyleczyć przy pomocy farmaceutyków czy suplementów diety. Najlepszym wyjściem dla dotkniętych nim mężczyzn, którzy chcą się znowu cieszyć bujną fryzurą, jest przeszczep włosów metodą FUE lub Strip.

transplantacja włosów

Utrata włosów u panów najczęściej następuje w okolicy czoła i na czubku głowy i właśnie na te miejsca przeszczepia się włosy pobierane w trakcie zabiegu z tyłu głowy, na którym zostały zachowane zdrowe mieszki włosowe. Obecnie stosuje się dwie metody przeszczepu włosów - Strip i FUE
Podczas tej pierwszej procedury pobiera się wycinek skórny ze zdrowymi cebulkami, który zwykle ma szerokość 1 cm i długość około 15 cm. Następnie dzieli się ten fragment skóry na pojedyncze grafy, czyli jednostki cebulowe zawierające po kilka mieszków włosowych, i wszczepia się je w skórę głowy dotkniętą łysieniem. 
Czas trwania zabiegu zależy od ilości przeszczepianych jednostek włosowych. Przy 1000 przeszczepów procedura trwa około 2-3 godzin. Przeszczepienie 1500 jednostek to 3 lub 4-godzinna operacja, a wszczepienie 2000 jednostek wymaga aż 5-6 godzin. Zwykle rezultaty są tak dobre, że nie trzeba powtarzać zabiegu. Jedyną wadą metody Strip jest blizna pozostawiona po wycinku skórnym w tyle głowy, którą jednak łatwo jest ukryć pod nieco dłuższymi włosami.

przeszczep włosów

Bardzo nowoczesna metoda FUE jest szczególnie polecana przez specjalistów takich jak doktor Samir Ibrahim. Jest to zabieg mało inwazyjny, co jego zdaniem stanowi podstawę bezpiecznych i nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej. FUE to odseparowanie pojedynczych cebulek włosowych i pobranie ich za pomocą mikropunchów, po czym następuje dokładne ich zbadanie pod mikroskopem i wszczepienie ich w delikatnie wykonane nacięcia w obszarze biorczym. 
Czas trwania zabiegu, w zależności od ilości włosów, waha się w granicach od 5 do 8 godzin. Za jednym razem można przeszczepić do 3000 włosów. Metoda ta nie pozostawia blizn, a jedynie szybko się gojące, niewielki ranki. Mimo, iż jest nieco droższa od Strip, to przynosi znakomite efekty w leczeniu męskiego łysienia.
---

Metody przeszczepu włosów i szczegóły dotyczące procedur transplantacji metodą FUE i Strip można znaleźć na mandalaclinic.pl.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Do dzisiaj w krajach Bliskiego Wschodu gojnik jest stosowany jako aromatyczny dodatek do herbaty.

Herbatka z gojnika jest szczególnie polecana dla osób, które dbają o dietę i prowadzą zdrowy tryb życia. Napar z niego zawiera wiele składników mineralnych: flawonoidy, taniny, przeciwutleniacze, żelazo, kobalt, cynk, potas i magnez. Dzięki temu picie herbaty korzystnie wpływa na zdrowie człowieka. 

Jak to często bywa, wiedza wypraktykowana wcześniej w lecznictwie ludowym została potwierdzona w wyniku badań przez uniwersyteckie ośrodki badawcze.

W krajach bałkańskich herbata z gnojnika była podawana na przeziębienie oraz w przypadku zapalenia oskrzeli.
Ponadto uważano, że usuwa zmęczenie, uspokaja i oczyszcza krew. Ponadto ma korzystny wpływ na stany zapalne, problemy z wątrobą, żołądkiem, nerkami i prostatą. Łagodzi dolegliwości reumatyczne i pomaga przy osteoporozie i w chorobach nowotworowych
I coś dla Panów - w Bułgarii gojnik jest cenionym afrodyzjakiem - zwanym też „bułgarską viagrą”.

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Autor: Jakub Nowak

Zainteresowanie medycyną naturalną od wielu lat cieszy się nieustającą popularnością. Pomimo, że o ziołolecznictwie pojawiają się ciągle nowe publikacje to o właściwościach prozdrowotnych mahonii pospolitej wiąż mała ilość osób zdaje sobie sprawę. 

Zainteresowanie medycyną naturalną od wielu lat cieszy się nieustającą popularnością. Przecież składnikiem leków są przede wszystkim wyciągi z roślin, więc dlaczego nie mielibyśmy się leczyć właśnie nimi? 

Pomimo, że o ziołolecznictwie pojawiają się ciągle nowe publikacje to o właściwościach prozdrowotnych mahonii pospolitej wiąż mała ilość osób zdaje sobie sprawę. 

Mahonia (Mahonia aquifolium, mahonia ostrolistna, ościał, Oregon grape) do Europy została sprowadzona w XIX wieku z Ameryki Północnej, gdzie jest kwiatem stanowym Oregonu. Jest krzewem należącym do rodziny berberysowatych (Berberidaceae) dorastającym do ok. 1,5 m wysokości o atrakcyjnych pędach, cytrynowych kwiatach i drobnych jagodach przypominających małe winogr…

Kasza owsiana pod lupą

Autor: Gabriela Rozmysłowicz


Kiedyś nieosiągalna i trudno dostępna, dziś coraz częściej spotykana na półkach sklepów - kasza owsiana. Od niedawna zachwyca konsumentów swoim smakiem i właściwościami odżywczymi. O jej odmianach oraz dlaczego warto włączyć ją do swojego jadłospisu - o tym w artykule.

Dwa słowa o samej kaszy

Najpopularniejszymi produktami owsianymi są płatki owsiane, które są wzbogaceniem diety wielu osób. Niewiele osób jednak wie, że istnieją przetwory wyprodukowane bezpośrednio z rozdrobionego i pozbawionego łusek ziaren owsa. Takim produktem jest kasza owsiana. W sklepach może być dostępna w dwóch wersjach: pęczka owsianego (czyli całe ziarna owsa) lub w wersji rozdrobnionej.

Smak kaszy owsianej jest lekko orzechowy, co sprawia, że potrawy z kaszą są jedyne w swoim rodzaju. Doskonale nadaje się, jako uzupełnienie dań na słono, jak i na słodko. Warto odnaleźć swój smak i spożywać ją w swojej ulubionej wersji.

Właściwości kaszy

Kasza owsiana jest bardzo bogata w różnego rodza…