3 Sposoby aby odmłodzić mózg


Autor: Michał Wilk


Coraz szybsze tempo życia i ilość bodźców, które trzeba każdego dnia analizować sprawiającą, że mózg człowieka z XXI wieku jest bardzo narażony na rozwój takich objawów jak przemęczenie, syndrom wypalenia zawodowego i wiele innych negatywnych czynników. 


Nasz mózg jest narażony na procesy starzenia znacznie bardziej niż cera, o którą potrafimy zadbać stosując odpowiednie kremy i suplementy diety. Czy jednak nie ma żadnych możliwości, aby zadbać także o mózg?

Najnowsze badania przeprowadzone przez zespoły badaczy z trzech największych ośrodków naukowych (Harvard, Oxford, Stanford) rzucają całkiem nowe światło na stan Naszej dotychczasowej wiedzy i wskazują skuteczne metody na „odmłodzenie” naszego mózgu.

Aby właściwie ocenić wiek swojego mózgu oraz to, czy stosowanie jakichkolwiek środków zaradczych jest niezbędne, wystarczy przypomnieć sobie typowe sytuacje z życia codziennego i odpowiedzieć na poniższe pytania:

1. Czy kiedykolwiek zdarzyła Ci się chwila niezręcznego zawieszenia rozmowy, bo nie mogłeś znaleźć odpowiedniego słowa?

2. Czy zdarza Ci się zapominać imiona i nazwiska osób, które znacz od lat?

3. Czy masz kłopoty ze skupieniem uwagi na więcej niż jednej czynności?

4. Czy zdarza Ci się wejść do pokoju i zapomnieć w jakim celu tam poszedłeś?

Jeśli na większość z powyższych pytań udzieliłeś odpowiedzi twierdzącej, to może to oznaczać, że Twój mózg starzeje się szybciej niż powinien i nie jest w stanie analizować niezbędnych do normalnego funkcjonowania bodźców. Oczywiście nie należy od razu popadać w czarną rozpacz, ponieważ już za chwilę dowiesz się o najnowszych odkryciach wiodących ośrodków naukowych zajmujących się badaniami nad usprawnieniem funkcji umysłowych w każdym wieku.

Przełomowy raport opublikowany przez wiodące ośrodki badawcze wskazuje, że właściwa suplementacja może znacząco zwiększyć sprawność intelektualną i zwiększyć zdolności mózgu do skupienia uwagi i przyswajania nowych informacji, które są przecież niezbędne do normalnego funkcjonowania w dzisiejszym świecie.

1. Popraw wydajność swojego umysłu poprzez zwiększenie przepływu krwi!

Mózg, podobnie jak inne organy wymaga dostatecznej ilości substancji pokarmowych, które dostarczane są do tego wrażliwego narządu z biegiem krwi. Niewłaściwa, uboga w mikroelementy oraz pierwistki śladowe dieta może prowadzić do niewłaściwego stopnia odżywienia mózgu.

Klucz do jasnego myślenia i poprawy pamięci

Chwilowe zaniki pamięci, kłopoty z zebraniem myśli oraz koncentracją mogą prowadzić do niezwykle frustrujących sytuacji, ale mogą także oznaką innych objawów:

Głodujący mózg

Problemy z krążeniem są najczęstszą przyczyną zaburzeń pamięci. Komórki mózgu zużywają bardzo dużo energii, dlatego potrzebują nieustannego zaopatrywania w składniki odżywcze i tlen. Nawet krótkotrwałe zaburzenie w dopływie krwi może spowodować nieodwracalne skutki uboczne. Takie sytuacje zdarzają się w przypadku zawałów, udarów i zatrzymań krążenia, o których z całą pewnością wiekszość osób czytających niniejszy artykuł słyszało z najbkiższego otoczenia.

Poprawa krążenia mózgowego

Ekstrakty ziołowe zawierające wyciąg z żeń-szenia wykorzystywane w celu poprawy zdolności pamięciowych stosowane są w krajach azjatyckich od niemal 4000 lat. W europie suplementacja ziołowymi związakami zwiększającymi sprawność umysłu ma wprawdzie krótszą historię, ale popularność tabletek na poprawę sprawności intelektualnej na starym kontynencie zdaje się świadczyć o wyjątkowej skuteczności ekstraktów roślinnych poprawiających prace mózgu. (1)

Skuteczność potwierdzone w ponad 1000 rapotach medycznych

Sekretem do poprawy sprawności umysłowej jest właściwa suplementacja, dzięki której ilość dostarczanych do mózgu związków mineralnych jest znacznie większa. Kluczem do poprawy stanu umysłu są odpowiednio zbilansowane suplementy diety. W tabletkach podstawowym składnikiem jest najczęściej usprawniający pracę mózgu żeń-szeń, którego skuteczność w tego typu preparatach może zwiększyć sprawność intelektualną nawet o 200%!

2. Suplementy diety na koncentrakcję – najszybszy sposób rewitalizacji komórek mózgu

Przytoczone na wstępie niniejszego artykułu badania wykazują, że można znacząco poprawić swoją pamięć i sprawić, by mózg funkjonował jakby miał nawet kilkanascie lat mniej, dzięki stosowaniu tabletek zawierających ekstrakty z żeń-szenia, a także  i innych ziół, takich jak: Rhodiola rosea, Guarana Bacopa Monnieri!

3. Zwiększ jakość połączeń neuronowych w mózgu!

Ludzki mózg to bardzo delikatna i jednoczeńsnie niezwykle złożona struktura, w której kluczową rolę odgrywają połączenia neuronów. Właściwa jakość połączeń gwarantuje szybką reakcję na docierające do mózgu bodźce. W tabletkach na poprawę koncentracji optymalnie dobrano skład, aby przyspieszyć czas reakcji Twoich komórek nerwowych. Zacznij funkcjować na pełnych obrotach!

Unikalne receptury tabletek na koncentrację tworzą zazwyczaj ekstrakty z następującyhc gatunków roślin:

a) Żeń-szeń syberyjski

Panax ginseng stosowany jest w tradycyjnej medycynie chińskiej od tysięcy lat. W licznych badaniach naukowych potwierdzono wpływ żeń-szenia na funkcjonowanie mózgu, poprawę zdolnosci kojarzenia i zapamiętywania.  Ekstrakt z Żeń-szenia nie bez powodu stał się podstawowym składnikiem tabletek na koncentrację.

b)  Rhodiola rosea

Rhodiola rosea, czyli rożeniec górski, jest rośliną występującą na obszarze Syberii, Chin i Azji południowo-wschodniej. Ludy zamieszkujące tamte rejony przypisują tej roślinie właściwości podobne do tych, które posiada Żeń-szeń. W University of Pennsylvania i Frederiksberg University Hospital od wielu lat prowadzone są badania nad wykorzystaniem rośliny w leczeniu stanów depresyjnych i innych dysfunkcji umysłowych.

c) Guarana

Guarana działa stymulująco na funkcjonowanie całego organizmu. Zmniejsza zmęczenie, poprawia zdolność koncentracji i zapamiętywania. 

d) Bacopa monnieri

Uważana jest za remedium na problemy z zapamiętywaniem i koncentracją. Bacopa monnieri uważana jest za najlepszy ziołowy składnik odmładzający komórki nerwowe.

e) Żeń-szeń koreański i L-teanina

Wyciąg z Żeń-szenia koreańskiego zwiększa odporność na stres, zdolność do skupienia się w niesprzyjających okolicznościach.

Źródła informacji:

1. Santos, R.F., et al., “Cognitive performance, SPECT, and blood viscosity in elderly non-demented people using Ginkgo biloba,” Pharmacopsychiatry, 2003;36(4):127-133.
 

3. Stough, C., et al., “Neuropsychological changes after 30-day Ginkgo biloba administration in healthy participants,” The International Journal of Neuropsychopharmacology, 2001;4(2): 131-134.
4. Kleijnen, J., and Knipschild, P., “Ginkgo biloba for cerebral insufficiency,” British Journal of Clinical Pharmacology, 1992 October; 34(4): 352-358.

5. Kleijnen, J., & Knipschild, P., “Ginkgo Biloba,” Lancet, 1992; 340, 1,136-1,139.

6. Kleijnen, J., and Knipschild, P., “Ginkgo biloba for cerebral insufficiency,” British Journal of Clinical Pharmacology, 1992 October; 34(4): 352-358. 

Michał Wilk
http://www.a-kuku.pl
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Niedoceniana cebula

Kwiaty na talerzu - cukinia

Aloes – pospolita roślina lecznicza

Właściwości soku z brzozy

Pasternak zwyczajny, czyli oszukana pietruszka