Mięśnie Kegla - dlaczego warto je ćwiczyć


Autor: Joanna Izik


Mięśnie Kegla pełnią u kobiet niezwykle ważną rolę. Podtrzymują niejako całą jamę brzuszną, a konkretnie wszystkie narządy które się w niej znajdują, w tym pęcherz oraz macicę.

Mięśnie Kegla po ciąży
Najczęściej problem z tymi mięśniami pojawia się po ciąży u kobiet, które nie ćwiczyły ich wcześniej, czy to za pomocą kulek gejszy czy jakimkolwiek innym sposobem. Dlatego też, jeśli nie ćwiczyło się wcześniej, należy rozpocząć ćwiczenia w trakcie ciąży i kontynuować je również po ciąży. Dlaczego jednak jest to ważne i jakie są konsekwencje rozciągnięcie, czy w ogóle nieprawidłowego działania mięśni Kegla?Problemy z pęcherzem
Niezbyt częstym zjawiskiem, które jednak ma czasem miejsce jest wypadanie pęcherza. Uważa się, że jest to spowodowane przede wszystkim nieprawidłowościami w działaniu mięśni Kegla. Warto zauważyć, że może dojść również do wypadania macicy czy innych organów.
Jeśli zaś chodzi o pęcherz, najczęstszą dolegliwością z nim związaną, która jest konsekwencją niewłaściwej pracy mięśni Kegla jest zdecydowanie nietrzymanie moczu. Problemy z nietrzymaniem moczu to problem bardzo wielu dojrzałych kobiet.
Oczywiście, można kupić kulki gejszy i rozpocząć ćwiczenie mięśni kiedy problem z nietrzymaniem moczu już się pojawił. Tym nie mniej, lepiej jest rozpocząć ćwiczenia zdecydowanie wcześniej, aby zapobiec pojawieniu się schorzenia.

Poprawa jakości życia seksualnego
Niewiele kobiet wie, że mięśnie Kegla warto ćwiczyć również z tego względu, że ich sprawność znacząco polepsza jakość życia seksualnego. Doznania seksualne są intensywniejsze dla obojga partnerów, a kobiecie zdecydowanie łatwiej osiągnąć orgazm.
Warto więc rozpocząć ćwiczenie mięśni już w młodym wieku, zanim jeszcze pojawią się jakiekolwiek dolegliwości związane z ich niewłaściwym działaniem. Poza tym, wydaje się, że warto je ćwiczyć chociażby z tego względu, że jak wspomniano powyżej, ćwiczenia poprawiają jakość życia seksualnego.

Jak ćwiczyć?
Jest wiele ćwiczeń, które można robić samodzielnie w domu. Co warte podkreślenia, nie są to jakieś ciężkie ćwiczenia, dlatego właściwie nie ma żadnych przeciwwskazań co do ich robienia. Ćwiczyć mogą zarówno całkowicie zdrowe kobiety jak i te, które chorują.
Często lekarze ginekolodzy polecają do ćwiczenia mięśni Kegla kulki gejszy, zwane również kulkami waginalnymi. Ćwiczenie z pomocą kulek gejszy polega po prostu na noszeniu ich w pochwie. Początkowo nosi się je krótko, jednak po pewnym czasie nawet i do 3 godzin. Ćwiczenia należy powtarzać regularnie, aby przyniosły oczekiwane rezultaty.

Zobacz również: kulki gejszy w sklepie online
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Ogonki z czereśni zdrowsze od samych owoców?

3 Sposoby aby odmłodzić mózg

Niedoceniana cebula