poniedziałek, 25 lipca 2016

Świecowanie uszu parafiną

Autor: Karolina Dacyszyn


Artykuł zawiera cenne informacje dotyczące świecowania uszu oraz zabiegów parafinowych. Czytając dalej możesz także dowiedzieć się jak krok po kroku wykonywane są zabiegi polepszania zdrowia ucha. Ponadto przedstawiam zalety parafiny oraz niezbędne przyrządy do wykonania czynności procesu oczyszczania ucha.Świecowanie uszu
Jest to zabieg, w którym jeden koniec świecy umieszczamy w uchu, zaś drugi koniec świecy zapalamy. Do wykonania zabiegu wykorzystywane są specjalne świece parafinowe, które wykonane są z bawełny pokrytej olejem parafinowym. Podczas trwania całego rytuału możemy wykorzystać po dwie świece do każdego ucha. 
Zabieg świecowania uszu ma wiele zalet m.in. usuwa nadmierną ilość woskowiny i zanieczyszczeń ucha, reguluje ciśnienie przy bólach głowy, usuwa szumy w uszach, poprawia ostrość słuchu, łagodzi ból zatok. Jest to długi i dosyć skomplikowany proces, dlatego, najlepiej jest udać się do specjalisty, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że czynność zostanie wykonana prawidłowo. Czas trwania zabiegu świecowania uszu to około 45 minut. Zabiegi parafinowe możemy także stosować na dłonie

Zabiegi parafinowe
1. Dwie lub trzy łyżki oleju parafinowego rozgrzewamy nad świecą. Temperatura oleju powinna być nieco niższa niż temperatura ciała. Możemy się upewnić sprawdzając to termometrem.
2. Napełniamy zakraplacz olejkiem parafinowym.
3. Kładziemy się na boku tak, aby ucho było w górze. Następnie wlewamy do przewodu słuchowego kilka kropelek cieplutkiej parafiny.
4. Przez 10 minut leżymy i nie zmieniamy pozycji.
5. Następnie udajemy się do łazienki, delikatnie pochylamy głowę w dół, tak, aby olej swobodnie mógł wypłynąć. Delikatnie czyścimy i wycieramy uszy ręcznikiem.
6. Czynność tą powtarzamy z drugim uchem.
7. Następnie robimy roztwór z wody i octu jabłkowego. Proporcję powinny wynosić 1:1, czyli po połowie każdego ze składników. Roztwór rozgrzewamy do temperatury niższej, niż temperatura ciała i sprawdzamy za pomocą termometru. Podobnie jak w punkcie numer 1.
8. Napełniamy strzykawkę gruszki roztworem i delikatnie pochylamy głowę na bok, odsłaniając ucho.
9. Roztwór delikatnie wstrzykujemy na zewnętrzną część ucha.
10. Osuszamy ucho np. za pomocą suszarki do włosów.

 Niezbędne produkty do wykonania zabiegu parafinowego uszu:
- olej parafinowy
- świeca
- zakraplacz
- gruszka
- termometr
- ręcznik
- suszarka

Karolina Dacyszyn
Profesjonalna stylistka paznokci
Miłośniczka pielęgnacji dłoni

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najpopularniejsze posty miesiąca