Leczenie Chrapania


Autor: Joanna Wójcik


Bardzo często lekceważone i bagatelizowane przez nas głośne,oraz często występujące chrapanie nocne może być bardzo niepokojącym objawem,rozwijającej się choroby która, jeśli w porę nie wykryta i zażegnana może zagrażać nawet naszemu życiu.Co jest powodem chrapania?
Czasami bardzo głośny i nieprzyjemny odgłos chrapania jest spowodowany po przez drgania tkanek miękkich w tylnej części gardła, wówczas gdy nasz organizm próbuje przezwyciężyć wszelkie blokady dróg oddechowych i przeszkody ze swobodnym przepływem powietrza.

 Pewne odmiany anatomiczne gardła, nosa i jamy ustnej, mogą także mieć wpływ na częstość i głośność chrapania. Zbyt duże zwężenie dróg oddechowych prowadzi do nie dostatecznego przepływu powietrza i powoduje sukcesywne zmniejszenie ilości tlenu dostarczanego do organizmu a w następującej perspektywie stopniowego niedotlenienia czyli tzw .bezdechu sennego.

Częstość i donośność wydawanych poprzez chrapanie dźwięków może mieć różne nasilenie –Zaczynając od słabych słyszalnie posapań ,może stopniowo przy rosnącym natężeniu przekraczać od 40 do 80 nawet decybeli!
Posiadanie małej żuchwy, odłożenie się tkanki tłuszczowej na naszym podbródku dodatkowo wpływa na występowanie chrapania. Niedrożność ,alergiczne nieżyty nosa czy skrzywienie przegrody nosowej,zapalenie zatok, przerost migdałków to również bardzo częste przyczyny chrapania podczas snu. Których nie należy lekceważyć i zmobilizować się jak najszybciej do wizyty u lekarza by podjąć właściwe leczenie.
Skutki za niedbałości by pozbyć się nocnego chrapania mogą być poważne w jego następstwach:

Chrapanie może powodować stałe zmęczenie, uczucie niewyspania ,wzmożoną drażliwość i brak koncentracji wciągu dnia. Dalej idące konsekwencje nieleczonego chrapania to bezdech senny którego efektem jest nie wystarczające dotlenienie mózgu, serca, wątroby i nerek doprowadzające do, nadciśnienia, arytmii ,przerostu prawej komory serca, a nawet zawału.

Dlatego tak ważna jest wizyta u laryngologa, który sprawdzi stan naszych dróg oddechowych, a w razie takiej potrzeby zaleci również polisomnografię. Badanie, pozwalające na rozpoznanie przyczyn zaburzeń snu. Chodzi przede wszystkim o wszelkie nieprawidłowości oddychania podczas snu, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi tzw. bezdech senny który, może mieć bardzo dla nas niebezpieczne konsekwencje zdrowotne. Dodatkowo lekarz może zalecić trójwymiarową tomografię dróg oddechowych czy też badanie drożności nosa tzw. rynomanometrię , pozwalającą zlokalizować miejsca zwężenia dróg oddechowych, będącą przyczyną chrapania. 

Jeśli badania wykluczą poważniejsze przyczyny i nie prawidłowości medyczne,można a nawet wskazane jest zażywanie dostępnych bez recepty bezpiecznych i opartych na całkowicie naturalnej bazie składników preparatów powstałych po to, by organizm w całkowicie naturalny sposób pozbywał się blokującej oddech wydzieliny z gardła i zwężających je obrzęków, a chrapanie ustanie niemal błyskawicznie. Skuteczność takiego suplementu diety nie tylko dowodzi skuteczności w walce z chrapaniem ale, i jego groźnymi następstwami.


Joanna Wójcik
Zobacz>>Koniec z Chrapaniem Sony Blook-Naturalny Suplement!
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Ogonki z czereśni zdrowsze od samych owoców?

3 Sposoby aby odmłodzić mózg

Niedoceniana cebula