Przejdź do głównej zawartości

Leczenie Chrapania


Autor: Joanna Wójcik


Bardzo często lekceważone i bagatelizowane przez nas głośne,oraz często występujące chrapanie nocne może być bardzo niepokojącym objawem,rozwijającej się choroby która, jeśli w porę nie wykryta i zażegnana może zagrażać nawet naszemu życiu.Co jest powodem chrapania?
Czasami bardzo głośny i nieprzyjemny odgłos chrapania jest spowodowany po przez drgania tkanek miękkich w tylnej części gardła, wówczas gdy nasz organizm próbuje przezwyciężyć wszelkie blokady dróg oddechowych i przeszkody ze swobodnym przepływem powietrza.

 Pewne odmiany anatomiczne gardła, nosa i jamy ustnej, mogą także mieć wpływ na częstość i głośność chrapania. Zbyt duże zwężenie dróg oddechowych prowadzi do nie dostatecznego przepływu powietrza i powoduje sukcesywne zmniejszenie ilości tlenu dostarczanego do organizmu a w następującej perspektywie stopniowego niedotlenienia czyli tzw .bezdechu sennego.

Częstość i donośność wydawanych poprzez chrapanie dźwięków może mieć różne nasilenie –Zaczynając od słabych słyszalnie posapań ,może stopniowo przy rosnącym natężeniu przekraczać od 40 do 80 nawet decybeli!
Posiadanie małej żuchwy, odłożenie się tkanki tłuszczowej na naszym podbródku dodatkowo wpływa na występowanie chrapania. Niedrożność ,alergiczne nieżyty nosa czy skrzywienie przegrody nosowej,zapalenie zatok, przerost migdałków to również bardzo częste przyczyny chrapania podczas snu. Których nie należy lekceważyć i zmobilizować się jak najszybciej do wizyty u lekarza by podjąć właściwe leczenie.
Skutki za niedbałości by pozbyć się nocnego chrapania mogą być poważne w jego następstwach:

Chrapanie może powodować stałe zmęczenie, uczucie niewyspania ,wzmożoną drażliwość i brak koncentracji wciągu dnia. Dalej idące konsekwencje nieleczonego chrapania to bezdech senny którego efektem jest nie wystarczające dotlenienie mózgu, serca, wątroby i nerek doprowadzające do, nadciśnienia, arytmii ,przerostu prawej komory serca, a nawet zawału.

Dlatego tak ważna jest wizyta u laryngologa, który sprawdzi stan naszych dróg oddechowych, a w razie takiej potrzeby zaleci również polisomnografię. Badanie, pozwalające na rozpoznanie przyczyn zaburzeń snu. Chodzi przede wszystkim o wszelkie nieprawidłowości oddychania podczas snu, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi tzw. bezdech senny który, może mieć bardzo dla nas niebezpieczne konsekwencje zdrowotne. Dodatkowo lekarz może zalecić trójwymiarową tomografię dróg oddechowych czy też badanie drożności nosa tzw. rynomanometrię , pozwalającą zlokalizować miejsca zwężenia dróg oddechowych, będącą przyczyną chrapania. 

Jeśli badania wykluczą poważniejsze przyczyny i nie prawidłowości medyczne,można a nawet wskazane jest zażywanie dostępnych bez recepty bezpiecznych i opartych na całkowicie naturalnej bazie składników preparatów powstałych po to, by organizm w całkowicie naturalny sposób pozbywał się blokującej oddech wydzieliny z gardła i zwężających je obrzęków, a chrapanie ustanie niemal błyskawicznie. Skuteczność takiego suplementu diety nie tylko dowodzi skuteczności w walce z chrapaniem ale, i jego groźnymi następstwami.


Joanna Wójcik
Zobacz>>Koniec z Chrapaniem Sony Blook-Naturalny Suplement!
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Do dzisiaj w krajach Bliskiego Wschodu gojnik jest stosowany jako aromatyczny dodatek do herbaty.

Herbatka z gojnika jest szczególnie polecana dla osób, które dbają o dietę i prowadzą zdrowy tryb życia. Napar z niego zawiera wiele składników mineralnych: flawonoidy, taniny, przeciwutleniacze, żelazo, kobalt, cynk, potas i magnez. Dzięki temu picie herbaty korzystnie wpływa na zdrowie człowieka. 

Jak to często bywa, wiedza wypraktykowana wcześniej w lecznictwie ludowym została potwierdzona w wyniku badań przez uniwersyteckie ośrodki badawcze.

W krajach bałkańskich herbata z gnojnika była podawana na przeziębienie oraz w przypadku zapalenia oskrzeli.
Ponadto uważano, że usuwa zmęczenie, uspokaja i oczyszcza krew. Ponadto ma korzystny wpływ na stany zapalne, problemy z wątrobą, żołądkiem, nerkami i prostatą. Łagodzi dolegliwości reumatyczne i pomaga przy osteoporozie i w chorobach nowotworowych
I coś dla Panów - w Bułgarii gojnik jest cenionym afrodyzjakiem - zwanym też „bułgarską viagrą”.

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Autor: Jakub Nowak

Zainteresowanie medycyną naturalną od wielu lat cieszy się nieustającą popularnością. Pomimo, że o ziołolecznictwie pojawiają się ciągle nowe publikacje to o właściwościach prozdrowotnych mahonii pospolitej wiąż mała ilość osób zdaje sobie sprawę. 

Zainteresowanie medycyną naturalną od wielu lat cieszy się nieustającą popularnością. Przecież składnikiem leków są przede wszystkim wyciągi z roślin, więc dlaczego nie mielibyśmy się leczyć właśnie nimi? 

Pomimo, że o ziołolecznictwie pojawiają się ciągle nowe publikacje to o właściwościach prozdrowotnych mahonii pospolitej wiąż mała ilość osób zdaje sobie sprawę. 

Mahonia (Mahonia aquifolium, mahonia ostrolistna, ościał, Oregon grape) do Europy została sprowadzona w XIX wieku z Ameryki Północnej, gdzie jest kwiatem stanowym Oregonu. Jest krzewem należącym do rodziny berberysowatych (Berberidaceae) dorastającym do ok. 1,5 m wysokości o atrakcyjnych pędach, cytrynowych kwiatach i drobnych jagodach przypominających małe winogr…

Kasza owsiana pod lupą

Autor: Gabriela Rozmysłowicz


Kiedyś nieosiągalna i trudno dostępna, dziś coraz częściej spotykana na półkach sklepów - kasza owsiana. Od niedawna zachwyca konsumentów swoim smakiem i właściwościami odżywczymi. O jej odmianach oraz dlaczego warto włączyć ją do swojego jadłospisu - o tym w artykule.

Dwa słowa o samej kaszy

Najpopularniejszymi produktami owsianymi są płatki owsiane, które są wzbogaceniem diety wielu osób. Niewiele osób jednak wie, że istnieją przetwory wyprodukowane bezpośrednio z rozdrobionego i pozbawionego łusek ziaren owsa. Takim produktem jest kasza owsiana. W sklepach może być dostępna w dwóch wersjach: pęczka owsianego (czyli całe ziarna owsa) lub w wersji rozdrobnionej.

Smak kaszy owsianej jest lekko orzechowy, co sprawia, że potrawy z kaszą są jedyne w swoim rodzaju. Doskonale nadaje się, jako uzupełnienie dań na słono, jak i na słodko. Warto odnaleźć swój smak i spożywać ją w swojej ulubionej wersji.

Właściwości kaszy

Kasza owsiana jest bardzo bogata w różnego rodza…