Witamina D3, K2 czy dwa w jednym?


Autor: Tomasz Tomecki


Okres jesieni i zimy to czas gdy jesteśmy wystawieni w mniejszym stopniu na działanie witaminy D3 niż innych okresach roku. 
Niższe temperatury, a co za tym idzie cieplejszy ubiór oraz krótsze dni powodują, że nasza skóra absorbuje mniej witaminy D3 ze słońca.

W okresie jesienno-zimowym warto zadbać o odpowiednią suplementację dlatego w szczególności polecamy witaminy z grupy D3.
Wiele przeprowadzanych badań wskazuje, że witamina D3 wspomaga prawidłowe wchłanianie, wykorzystywanie oraz utrzymywanie odpowiedniego stężenia we krwi wapnia i fosforu. Odpowiednie stężenie D3 to również zdrowe kości i zęby, prawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz działa wspomagająco na układ odpornościowy. Spory wpływ witaminy D3 to również prawidłowe funkcjonowanie hormonu tarczycy.

Wpływ witaminy D3 na ludzki organizm jest bardzo szeroki, dlatego warto suplementować swoją dietę w okresie jesienno-zimowym tym środkiem. 
Witamina D3 występuje w różnych postaciach jak: tabletki rozpuszczalne w wodzie, kapsułki czy ampułki. Decydując się na suplementację D3 warto pamiętać, że jest to witamina rozpuszczalna w tłuszczach dlatego warto suplementować ją środkami, które mają szanse wchłonąć się do organizmu jak kapsułki tłuszczowe lub ampułki.

Ciekawym środkiem jest połączenie witaminy D3 z K2 Mk7.
Kość składa się z ponad 12 minerałów w tym z wapnia. Jednak nie zawsze wapń trafia do kości i może osadzać się na tętnicach powodując zwapnienie tętnic. By uniknąć zagrożenia zwapnienia tętnic oraz osteoporozy zalecany jest kompleksowy środek jakim jest witamina D3 MK7 w postaci kapsułek softgel. Rozszerzenie o witaminę K2 wspomaga wchłanianie wapnia przez kości.
Kompleksowe działanie D3 z K2 wspomaga utrzymanie zdrowych kości oraz absorbcję wapnia do układu kostnego. Jak widać suplementacja witaminą D3 oraz K2 ma pozytywny wpływ na ludzki organizm, a jego szerokie działanie połączone w jednym środku ułatwia dostarczanie odpowiedniej ilości obu witamin organizmowi.
Zadbaj o zdrowy układ kostny i z witaminą D3 Mk7!


Witamina D3 MK7 znajduje się w sklepie Młyn Oliwski
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Ogonki z czereśni zdrowsze od samych owoców?

3 Sposoby aby odmłodzić mózg

Niedoceniana cebula