Oczyszczanie organizmu- Ziemia Okrzemkowa

Autor: Tomasz Tomecki


Naturalna suplementacja podobnie jak inne dziedziny ludzkiego życia jest w sporej części oparta na sezonowości oraz modzie. Wśród środków oczyszczających organizm przez ostatni okres można było obserwować modę na czystek, mumio, chlorella, trawę pszeniczną, a ostatnio coraz częściej słyszymy o ziemi okrzemkowej.

Ziemia okrzemkowa- inaczej zwana diatomitem to środek oczyszczający ciało z metali ciężkich, pasożytów robaków, bakterii, wirusów oraz pestycydów. Powstała ona z okrzemek, a dokładniej z pancerzyków (ściany komórkowej) tych jednokomórkowych glonów. 
Diatomit oglądany pod mikroskopem wygląda jak cylindryczne, różnokształtne rurki o wielu porach. Otwory te wchłaniają inne mniejsze cząsteczki, a każdy z tych otworków posiada ujemny ładunek elektryczny mogący przyciągać inne cząsteczki o ładunku dodatnim- stąd diatomit zawdzięcza swoje prozdrowotne właściwości.
Ziemia okrzemkowa występuje w kolorystyce białej lub o lekkim żółtym zabarwieniu. Jest porowata, lekka i pylasta. Ma szerokie zastosowanie w przemyśle i wielu innych dziedzinach, jednak w wersji spożywczej przynosi wiele pozytywnych efektów na ludzkie zdrowie.

diatomit

Zastosowanie jako środek spożywczy wpływa na oczyszczenie organizmu usuwając szkodliwe pasożyty i bakterie z jelit. Ujemne naładowanie pancerzyków okrzemek również przyciąga metale ciężkie, grzyby, pleśnie, pierwotniaki, endotoksyny oraz pestycydy. 
Działanie oparte na zamykaniu szkodliwych substancji wewnątrz struktury pancerzyka pozwala na skuteczne oczyszczenie organizmu. Dodatkowo pancerzyki okrzemek są bardzo twarde i posiadają ostre krawędzie, które w trakcie przechodzenia przez jelita usuwają ze ścianek złogi i zanieczyszczenia jednocześnie nie uszkadzając błon śluzowych jelita.

diatomit

Ziemia okrzemkowa zawiera w swojej budowie od 80% do 95% krzemionki, która jest źródłem krzemu niezbędnego do wzmacniania i budowy tkanek chrzęstnych, ścięgien, kości i naczyń krwionośnych. Krzem jest również potrzebny organizmowi do prawidłowej pracy serca, wątroby i płuc.
Diatomit to środek o szerokim działaniu na ludzki organizm. Jego skuteczne działanie oczyszczające oraz wspomaganie konstrukcji układu ruchu jak ścięgna i stawy powoduje, że jest to jeden z lepszych środków do oczyszczania organizmu. Naturalne pochodzenie oraz odpowiednie certyfikaty na ziemie okrzemkową spożywczą pozwolą na skuteczne oczyszczenie organizmu!

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Młyn Oliwski, gdzie znajdziecie Diatomit.
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Ogonki z czereśni zdrowsze od samych owoców?

3 Sposoby aby odmłodzić mózg

Niedoceniana cebula