Przejdź do głównej zawartości

Oczyszczanie organizmu- Ziemia Okrzemkowa

Autor: Tomasz Tomecki


Naturalna suplementacja podobnie jak inne dziedziny ludzkiego życia jest w sporej części oparta na sezonowości oraz modzie. Wśród środków oczyszczających organizm przez ostatni okres można było obserwować modę na czystek, mumio, chlorella, trawę pszeniczną, a ostatnio coraz częściej słyszymy o ziemi okrzemkowej.

Ziemia okrzemkowa- inaczej zwana diatomitem to środek oczyszczający ciało z metali ciężkich, pasożytów robaków, bakterii, wirusów oraz pestycydów. Powstała ona z okrzemek, a dokładniej z pancerzyków (ściany komórkowej) tych jednokomórkowych glonów. 
Diatomit oglądany pod mikroskopem wygląda jak cylindryczne, różnokształtne rurki o wielu porach. Otwory te wchłaniają inne mniejsze cząsteczki, a każdy z tych otworków posiada ujemny ładunek elektryczny mogący przyciągać inne cząsteczki o ładunku dodatnim- stąd diatomit zawdzięcza swoje prozdrowotne właściwości.
Ziemia okrzemkowa występuje w kolorystyce białej lub o lekkim żółtym zabarwieniu. Jest porowata, lekka i pylasta. Ma szerokie zastosowanie w przemyśle i wielu innych dziedzinach, jednak w wersji spożywczej przynosi wiele pozytywnych efektów na ludzkie zdrowie.

diatomit

Zastosowanie jako środek spożywczy wpływa na oczyszczenie organizmu usuwając szkodliwe pasożyty i bakterie z jelit. Ujemne naładowanie pancerzyków okrzemek również przyciąga metale ciężkie, grzyby, pleśnie, pierwotniaki, endotoksyny oraz pestycydy. 
Działanie oparte na zamykaniu szkodliwych substancji wewnątrz struktury pancerzyka pozwala na skuteczne oczyszczenie organizmu. Dodatkowo pancerzyki okrzemek są bardzo twarde i posiadają ostre krawędzie, które w trakcie przechodzenia przez jelita usuwają ze ścianek złogi i zanieczyszczenia jednocześnie nie uszkadzając błon śluzowych jelita.

diatomit

Ziemia okrzemkowa zawiera w swojej budowie od 80% do 95% krzemionki, która jest źródłem krzemu niezbędnego do wzmacniania i budowy tkanek chrzęstnych, ścięgien, kości i naczyń krwionośnych. Krzem jest również potrzebny organizmowi do prawidłowej pracy serca, wątroby i płuc.
Diatomit to środek o szerokim działaniu na ludzki organizm. Jego skuteczne działanie oczyszczające oraz wspomaganie konstrukcji układu ruchu jak ścięgna i stawy powoduje, że jest to jeden z lepszych środków do oczyszczania organizmu. Naturalne pochodzenie oraz odpowiednie certyfikaty na ziemie okrzemkową spożywczą pozwolą na skuteczne oczyszczenie organizmu!

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Młyn Oliwski, gdzie znajdziecie Diatomit.
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Do dzisiaj w krajach Bliskiego Wschodu gojnik jest stosowany jako aromatyczny dodatek do herbaty.

Herbatka z gojnika jest szczególnie polecana dla osób, które dbają o dietę i prowadzą zdrowy tryb życia. Napar z niego zawiera wiele składników mineralnych: flawonoidy, taniny, przeciwutleniacze, żelazo, kobalt, cynk, potas i magnez. Dzięki temu picie herbaty korzystnie wpływa na zdrowie człowieka. 

Jak to często bywa, wiedza wypraktykowana wcześniej w lecznictwie ludowym została potwierdzona w wyniku badań przez uniwersyteckie ośrodki badawcze.

W krajach bałkańskich herbata z gnojnika była podawana na przeziębienie oraz w przypadku zapalenia oskrzeli.
Ponadto uważano, że usuwa zmęczenie, uspokaja i oczyszcza krew. Ponadto ma korzystny wpływ na stany zapalne, problemy z wątrobą, żołądkiem, nerkami i prostatą. Łagodzi dolegliwości reumatyczne i pomaga przy osteoporozie i w chorobach nowotworowych
I coś dla Panów - w Bułgarii gojnik jest cenionym afrodyzjakiem - zwanym też „bułgarską viagrą”.

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Autor: Jakub Nowak

Zainteresowanie medycyną naturalną od wielu lat cieszy się nieustającą popularnością. Pomimo, że o ziołolecznictwie pojawiają się ciągle nowe publikacje to o właściwościach prozdrowotnych mahonii pospolitej wiąż mała ilość osób zdaje sobie sprawę. 

Zainteresowanie medycyną naturalną od wielu lat cieszy się nieustającą popularnością. Przecież składnikiem leków są przede wszystkim wyciągi z roślin, więc dlaczego nie mielibyśmy się leczyć właśnie nimi? 

Pomimo, że o ziołolecznictwie pojawiają się ciągle nowe publikacje to o właściwościach prozdrowotnych mahonii pospolitej wiąż mała ilość osób zdaje sobie sprawę. 

Mahonia (Mahonia aquifolium, mahonia ostrolistna, ościał, Oregon grape) do Europy została sprowadzona w XIX wieku z Ameryki Północnej, gdzie jest kwiatem stanowym Oregonu. Jest krzewem należącym do rodziny berberysowatych (Berberidaceae) dorastającym do ok. 1,5 m wysokości o atrakcyjnych pędach, cytrynowych kwiatach i drobnych jagodach przypominających małe winogr…

Kasza owsiana pod lupą

Autor: Gabriela Rozmysłowicz


Kiedyś nieosiągalna i trudno dostępna, dziś coraz częściej spotykana na półkach sklepów - kasza owsiana. Od niedawna zachwyca konsumentów swoim smakiem i właściwościami odżywczymi. O jej odmianach oraz dlaczego warto włączyć ją do swojego jadłospisu - o tym w artykule.

Dwa słowa o samej kaszy

Najpopularniejszymi produktami owsianymi są płatki owsiane, które są wzbogaceniem diety wielu osób. Niewiele osób jednak wie, że istnieją przetwory wyprodukowane bezpośrednio z rozdrobionego i pozbawionego łusek ziaren owsa. Takim produktem jest kasza owsiana. W sklepach może być dostępna w dwóch wersjach: pęczka owsianego (czyli całe ziarna owsa) lub w wersji rozdrobnionej.

Smak kaszy owsianej jest lekko orzechowy, co sprawia, że potrawy z kaszą są jedyne w swoim rodzaju. Doskonale nadaje się, jako uzupełnienie dań na słono, jak i na słodko. Warto odnaleźć swój smak i spożywać ją w swojej ulubionej wersji.

Właściwości kaszy

Kasza owsiana jest bardzo bogata w różnego rodza…