Znaczenie Karnozyny dla naszego zdrowia

Karnozyna jest nazywana eliksirem młodości ,substancją długowieczności ze względu na swój znaczny potencjał w walce przeciwko starzeniu .
Wielu naukowców uważa ,że Glutation i Karnozyna staną się podstawowymi substancjami w profilaktyce i leczeniu,zwłaszcza dla ludzi w wieku 40 i więcej lat.


Karnozyna jest nazywana eliksirem młodości ,substancją długowieczności ze względu na swój znaczny potencjał w walce przeciwko starzeniu .Wielu naukowców uważa ,że Glutation i Karnozyna staną się podstawowymi substancjami w profilaktyce i leczeniu,zwłaszcza dla ludzi w wieku 40 i więcej lat. 

1. Czym biologicznie charakteryzuje się Karnozyna

Karnozyna jest w 100% substancją naturalną, a jej najwyższe stężenie występuje w mięśniach, sercu, móżdżku i wielkim mózgu.Pomaga usuwać końcowe szkodliwe produkty odpadowe metabolizmu, zmniejsza ryzyko powikłań związanych z cukrzycą, arteriosklerozą, pomaga w chorobach  Alzheimera i Parkinsona, epilepsji, autyzmie, dysleksji, schizofrenii i podobnych . Ma duży udział w tworzeniu nowych bardziej wytrzymałych struktur (komórek).

2.Skuteczna w walce z wolnymi rodnikami (silny antyutleniacz)

Wiele przeciwutleniaczy takich jak witamina C i E chroni tkanki przed wolnymi rodnikami,ale broni dostępu,w momencie kiedy już wolne rodniki przełamią tą ochronę ,witaminy nie mają większego wpływu na redukcję wolnych rodników.

Wolne rodniki wywołują  stres tlenowy (oksydacyjny) organizmu. Karnozyna reaguje  ze wszystkimi reaktywnymi formami tlenu i w ten sposób zapobiega rozwojowi stresu tlenowego.

3. Skuteczne działanie chelatotwórcze

Karnozyna potrafi także chelatować metale. Co to znaczy?  Zdolność połączenia, związania się jakiejś substancji (tu karnozyny) z nadmiarem metali w komórkach i naczyniach krwionośnych. Efektem jest nie tylko wydalenie metali ciężkich z organizmu, ale również: 

 • rozszerzenie zwężonych naczyń krwionośnych
 • obniżenie ciśnienia krwi
 • większy dopływ tlenu do komórek,
 • poprawa pamięci
 • redukcja bóli w nogach,(lepsze krążenie obwodowe,)
 • poprawa elastyczności naczyń,
 • lepsze ukrwienie serca,
 • większa aktywność enzymów
4. Ograniczenie glikacji

Gl ikacją (glikozylacją) to proces w trakcie którego następuje zmiana struktury białka.W całym organizmie co sekundę następuje tworzenie wiązań białko-cukier(glukoza)powstają podczas tej reakcji uszkodzone struktury. Podczas tego procesu następuje zmiana struktury białka ,co owocuje zmniejszoną aktywnością biologiczną.Glikacja jest procesem:

 • przyspieszającym starzenie się organizmu
 • zwiększa ryzyko raka,
 • pogłębia powikłania spowodowane cukrzycą .
5. Karnozyna opóznia starzenie

Tak mała molekuła,a ma kolosalny wpływ na odmłodzenie organizmu, z jej udziałem komórki stają się w pełni funkcjonalne,zdrowe.

6. Problemy z potencją

Tlenek azotu organizm wytwarza z karnozyny.Zaburzenia w produkcji tlenku azotu to problemy z erekcją.

7. Karnozyna  to sposób na odmłodzenie skóry Większość komórek regeneruje się przez podział,ale ten podział jest ograniczony i wtedy następuje starzenie.Podczas wielu doświadczeń udowodniomo,że starzejące się komórki włożone do kultury wzbogaconej przez karnozynę wykazały zwiększoną zdolność do dzielenia się i zmieniały się ze starej na młodą.

8. Wpływ Karnozyny na mięśnie

Proces zmniejszania się masy mięśniowej zaczyna się w wieku 20 lat ,Skala zmniejszenia może dochodzić do 20%.Zmniejsz się również siła i wytrzymałosć mięśni.

9. Jak uniknąć katarakty (zaćmy) W początkowej fazie katarakty starczej zabezpieczenie  prawidłowego poziomu Karnozyny w organizmie daje 100% skuteczności ,a w zaawansowanym stadium choroby 80%Karnozyna jest bardzo cenną substancją zabezpieczającą przed wieloma schorzeniami oczu.

10. Cukrzyca i jej powikłania

Przy cukrzycy bardzo ważny jest właściwy poziom Karnozyny,bo to zabezpiecza przed powikłaniami cukrzycowymi takimi jak choroby serca,naczyniowy udar mózgu,artelrioskleroza,uszkodzenie nerek, choroby oczu.

11. Pomoc w chorobach sercowo-naczyniowych

Dla zdrowia mięśnia sercowego potrzebna jest określona ilość Karnozyny,aż o 30% można suplementacją zwiększyć  siłę i wytrzymałość mięśnia sercowego.Badania potwierdzają,że zwiększa sięsiła skurczu mięśnia sercowego,następuje obniżenie ciśnienia  krwi,przy niedokrwiennej chorobie serca Karnozyną można zmniejszyć niedobór tlenu,następuje właściwa gospodarka cholesterolem,więc zapobiegamy miażżdżycy.

12. Karnozyna pomaga w chorobach autystycznych

N eurolog dr Michale Chez,w 2001 poddał leczeniu Karnozyną 1000 dzieci z  autyzmem  i syndromem Aspergera ,już po 8 tygodniach u 80-90% nastąpiła znaczna poprawa.

13. Co jeszcze można osiągnąć Karnozyną

 • wsparcie systemu immunologicznego
 • hamowanie procesów zapalnych,
 • zapobieganie wrzodom żołądka,
 • wyraźne wsparcie gojenia ran,
 • ochrona przeciwko wpływom promieniowania,
 • tłumienie objawów syndromu popromiennego,
 • prewencja chorób nowotworowych.


14. Opóznij starzenie biologiczne organizmuNie masz wpływu na starzenie według kalendarza (chronologiczne),ale masz wpływ na szybkość starzenia biologicznego.Różnica może się wahać nawet do 20 lat,więc warto każdego dnia wspomagać organizm dla zachowania jak najdłużej młodości,objawiającej się nie tylko młodym wyglądem,ale i stanem naszego zdrowia:pogorszona pamięć, osteoporoza, zmniejszona ruchliwość, podwyższone ciśnienie krwi itd. Stan naszych narządów zawsze przejawia się w naszym wyglądzie zewnętrznym. A im ich stan będzie lepszy, tym lepiej będziemy wyglądać. Fajnie jest być wciąż świeżym ,pełnym siły,i energii,mieć gładką i elastyczną  skórę.To bardzo ułatwia zabezpieczenie organizmu w właściwy pozion Karnozyny.

Chcesz wiedzieć jak zapewnić swojemu organizmowi właściwy poziom karnozyny  zapraszam na mój blog http://jlenart.pl 
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Ogonki z czereśni zdrowsze od samych owoców?

3 Sposoby aby odmłodzić mózg

Niedoceniana cebula