Przejdź do głównej zawartości

Skutecznie wykurz kurzajki

Jednym z takich zabiegów jest krioterapia, która polega na leczeniu z zastosowaniem temperatur poniżej 0 st. Celsjusza. 
Obecnie istnieją dwa rodzaje krioterapii, krioterapia miejscowa oraz krioterapia ogólna.
Krioterapia ogólna wiąże się z poddaniem całego ciała na działanie temperatur z zakresu od -160 st. C do – 100 st. C. Zabieg trwa około 3 minut. Celem jest dostarczenie ciału stresu fizjologicznego, jednak nie powoduje niszczenia tkanek.
Do usuwania zmian skórnych, takich jak brodawki, stosuje się jednak krioterapię miejscową
Polega ona na przyłożeniu do zmienionego chorobowo miejsca specjalnego aplikatora niskiej temperatury, którym może być ciekły azot. W jednym cyklu zabieg zamrażania i rozmrażania powtarzany jest kilkukrotnie. W wyniku zabiegu zawartość komórek zamarza i pękają błony biologiczne. W konsekwencji prowadzi to do destrukcji tkanki.

Krioterapia jest najlepszą metodą aby pozbyć się kurzajek, gdyż sprawia osobie chorej najmniej dolegliwości i skutkuje dobrymi efektami. Do przeprowadzenia zabiegu nie potrzebne jest też znieczulenie, które stosuje się np. podczas elektrokoagulacji.
Najczęściej narzędzie do przeprowadzenia zabiegu wygląda jak wielka pęseta, do której zamontowane jest zakończenie z chropowatego materiału. Po odkażeniu miejsca występowania zmian skórnych lekarz, poprzez zanurzenie narzędzia w odpowiednim zbiorniku, nabiera ciekły azot do urządzenia. Następnie zmrożone urządzenie przykładane jest na krótką chwilę do brodawki. 
Jedynym przeciwskazaniem dla stosowania krioterapii jest alergia na zimno. Szczególną uwagę podczas zabiegu trzeba zwrócić także gdy zmiany skórne znajdują się np. na paliczkach gdyż niska temperatura może spowodować zmiany zwyrodnieniowe ścięgien.
Pojawienie się brodawek po raz kolejny w tym samym miejscu, chodź dochodzi do tego bardzo rzadko, może być spodowane niepełną destrukcję zarażonych tkanek lub duża podatność tego miejsca na infekcje.

Usuwanie kurzajek za pomocą krioterapii jest nie tylko małoinwazyjną oraz bezbolesną metodą, ale także względnie tanią. Usunięcie jednej brodawki w zależności od miejsca kosztuje około 40-50 zł. Zabiegi takie wykonywane są najczęściej przez dermatologów posiadających w gabinecie odpowiednie wyposażenie.
-- O autorze 
M.M.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Do dzisiaj w krajach Bliskiego Wschodu gojnik jest stosowany jako aromatyczny dodatek do herbaty.

Herbatka z gojnika jest szczególnie polecana dla osób, które dbają o dietę i prowadzą zdrowy tryb życia. Napar z niego zawiera wiele składników mineralnych: flawonoidy, taniny, przeciwutleniacze, żelazo, kobalt, cynk, potas i magnez. Dzięki temu picie herbaty korzystnie wpływa na zdrowie człowieka. 

Jak to często bywa, wiedza wypraktykowana wcześniej w lecznictwie ludowym została potwierdzona w wyniku badań przez uniwersyteckie ośrodki badawcze.

W krajach bałkańskich herbata z gnojnika była podawana na przeziębienie oraz w przypadku zapalenia oskrzeli.
Ponadto uważano, że usuwa zmęczenie, uspokaja i oczyszcza krew. Ponadto ma korzystny wpływ na stany zapalne, problemy z wątrobą, żołądkiem, nerkami i prostatą. Łagodzi dolegliwości reumatyczne i pomaga przy osteoporozie i w chorobach nowotworowych
I coś dla Panów - w Bułgarii gojnik jest cenionym afrodyzjakiem - zwanym też „bułgarską viagrą”.

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Autor: Jakub Nowak

Zainteresowanie medycyną naturalną od wielu lat cieszy się nieustającą popularnością. Pomimo, że o ziołolecznictwie pojawiają się ciągle nowe publikacje to o właściwościach prozdrowotnych mahonii pospolitej wiąż mała ilość osób zdaje sobie sprawę. 

Zainteresowanie medycyną naturalną od wielu lat cieszy się nieustającą popularnością. Przecież składnikiem leków są przede wszystkim wyciągi z roślin, więc dlaczego nie mielibyśmy się leczyć właśnie nimi? 

Pomimo, że o ziołolecznictwie pojawiają się ciągle nowe publikacje to o właściwościach prozdrowotnych mahonii pospolitej wiąż mała ilość osób zdaje sobie sprawę. 

Mahonia (Mahonia aquifolium, mahonia ostrolistna, ościał, Oregon grape) do Europy została sprowadzona w XIX wieku z Ameryki Północnej, gdzie jest kwiatem stanowym Oregonu. Jest krzewem należącym do rodziny berberysowatych (Berberidaceae) dorastającym do ok. 1,5 m wysokości o atrakcyjnych pędach, cytrynowych kwiatach i drobnych jagodach przypominających małe winogr…

Kasza owsiana pod lupą

Autor: Gabriela Rozmysłowicz


Kiedyś nieosiągalna i trudno dostępna, dziś coraz częściej spotykana na półkach sklepów - kasza owsiana. Od niedawna zachwyca konsumentów swoim smakiem i właściwościami odżywczymi. O jej odmianach oraz dlaczego warto włączyć ją do swojego jadłospisu - o tym w artykule.

Dwa słowa o samej kaszy

Najpopularniejszymi produktami owsianymi są płatki owsiane, które są wzbogaceniem diety wielu osób. Niewiele osób jednak wie, że istnieją przetwory wyprodukowane bezpośrednio z rozdrobionego i pozbawionego łusek ziaren owsa. Takim produktem jest kasza owsiana. W sklepach może być dostępna w dwóch wersjach: pęczka owsianego (czyli całe ziarna owsa) lub w wersji rozdrobnionej.

Smak kaszy owsianej jest lekko orzechowy, co sprawia, że potrawy z kaszą są jedyne w swoim rodzaju. Doskonale nadaje się, jako uzupełnienie dań na słono, jak i na słodko. Warto odnaleźć swój smak i spożywać ją w swojej ulubionej wersji.

Właściwości kaszy

Kasza owsiana jest bardzo bogata w różnego rodza…