Wpływ diety na naszą urodę – co jeść, a czego unikać?Autor: Marta Bednarek

Codziennie stosujemy różnego rodzaju kremy, balsamy i odżywki, które mają poprawić wygląd naszej skóry. Sięgamy także po suplementy diety, których zadaniem jest wzmocnienie naszych włosów i paznokci. Nasza uroda w największym stopniu uzależniona jest jednak od spożywanych przez nas produktów spożywczych.


Czas na zmiany
Nasz organizm szybko i wyraźnie daje nam znać, że nie dostarczamy mu odpowiednich składników odżywczych. Często jednak nie dostrzegamy podstawowych objawów lub po prostu je bagatelizujemy. O złych nawykach żywieniowych może świadczyć suchość skóry i utrata jej elastyczności. Nienaturalne jest także pojawianie się dużej liczby zmarszczek oraz zmiana koloru cery na ziemisty. Zła kondycja włosów objawia się ich wypadaniem, stają się one suche i łamliwe. Nieodpowiedni jadłospis widać także na naszych paznokciach. Pojawiają się zmiany kolor i zgrubienia płytki paznokciowej, częste są również opuchnięcia otaczającej skóry, krwawienie i uczucie bolesności.

Żywieniowe pułapki dla urody
W dzisiejszych czasach na większość przypadłości oferuje nam się różnego rodzaju suplementy diety. Może się jednak okazać, że nawet najlepsze tabletki nie pomogą nam utrzymać włosów, skóry i paznokci w dobrej kondycji, jeżeli nie zmienimy swoich przyzwyczajeń żywieniowych. Nasz organizm potrzebuje bowiem naturalnie dostarczanych witamin i składników mineralnych. Spożywanie dużej ilości sztucznie przetworzonych produktów odbije się negatywnie na naszej urodzie. Unikajmy zup i sosów w proszku, ograniczyć należy także ilość cukru. Słodycze są wrogiem nie tylko zgrabnej sylwetki, ale również pięknych włosów. Węglowodany powodują przetłuszczanie się włosów, są także jedna z przyczyn pojawiania się łupieżu. W miarę możliwości unikajmy także tłustych potraw, bowiem zawierają one nasycone tłuszcze, które utrudniają substancjom odżywczym dotarcie do włosów. Wrogiem naszej urody jest również alkohol – jego obecność w organizmie hamuje przyswajanie witamin i składników mineralnych.

Witaminy piękna
Spożywanie produktów zawierających najważniejsze witaminy i składniki mineralne poprawi nie tylko naszą urodę, ale również nasze samopoczucie. Na prawidłową kondycję skóry, włosów i paznokci największy wpływ mają witaminy z grupy B, witamina E oraz prowitamina A. Beta karoten, czyli właśnie prowitamina A, utrzymuje odpowiednie nawilżenie skóry i sprzyja regeneracji komórek. Znajdziemy ją w marchwi, papryce, pomidorach i szpinaku, jej cennym źródłem jest także wątróbka. Witamina E chroni nas przed negatywnym wpływem wolnych rodników, a na kondycję włosów w największym stopniu wpływa witamina B3. Aby uzupełnić jej braki warto sięgać po drób, ryby, warzywa strączkowe oraz grzyby.  

Poprawiające wygląd ampułki do włosów znajdziesz na Nokaut.pl
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Ogonki z czereśni zdrowsze od samych owoców?

3 Sposoby aby odmłodzić mózg

Niedoceniana cebula