Co to jest prostata i jak ją leczyć?

Autorem artykułu jest JBmedia


Jeśli nie zlekceważysz tego problemu i w miarę wcześnie udasz się do specjalisty (nie ma się czego bać i wstydzić), to masz duże szanse na zwycięstwo. Bo niestety jeśli choroba się rozwinie, to możesz jedynie łagodzić jej objawy!!!


Co to jest prostata?
Prostata (często nazywana  sterczem lub gruczołem krokowym), to gruczoł o rozmiarach orzecha włoskiego, znajdujący się pod pęcherzem moczowym. Wydziela on substancje wchodzące w skład nasienia. Po czterdziestym roku życia (czasem wcześniej)  z niewyjaśnionych do końca przez medycynę przyczyn dochodzi do rozrostu tego początkowo niedużego gruczołu. Z wiekiem rozrasta się on coraz bardziej i uciskając pęcherz oraz cewkę utrudnia lub wręcz uniemożliwia oddawanie moczu.


Sposoby leczenia!
Jest wiele profesjonalnych sposobów leczenia tej choroby. Nie wszystkie są jednak skuteczne, ale pamiętajcie, że medycyna ciągle się rozwija i w każdej chwili może nas zaskoczyć. Można na przykład poddać się cewkowemu nacięciu prostaty, które polega na nacięciu po bokach pęcherza moczowego. Kolejnym sposobem jest rozszerzenie cewki za pomocą spirali, co podtrzymuje otwarte ściany cewki moczowej. Krioterapia polega na odwadnianiu tkanki i niszczeniu jej za pomocą zamrażania.  Można też zastosować mikrofale i wysoką temperaturę, które kieruje się na powiększony gruczoł krokowy, a on się wtedy kurczy. Falami ultradźwiękowymi atakuję się tkankę powiększonego stercza, która zmienia się w masę. Następnie usuwa się ją poprzez wysysanie z wnętrza prostaty.


Cudowne zioła!!!
W leczeniu prostaty można też stosować wiele ziół, które pomagają na swój sposób. Na pewno nie zaszkodzą ani nie pogorszą obecnego stanu. Na gruczoł krokowy zioła działają przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Ich właściwości są moczopędne i obniżają napięcie mięśniówki gładkiej. Łagodzą ból, który towarzyszy Ci przy oddawaniu moczu oraz zmieniają zaleganie moczu w pęcherzu. Likwidują także infekcję dróg moczowych oraz przyczyniają się do wydalania substancji toksycznych z organizmu. Zioła można zakupić w aptece bądź sklepie zielarskim. Warto udać się do lekarza, który na pewno poleci parę specyfików.
Pamiętaj, że wielu mężczyzn ma dzisiaj problemy z przyrostem prostaty. Nie masz się czego wstydzić, ani zwlekać z wizytą u lekarza (on codziennie styka się z tym problemem). Im wcześniej wykryjesz problem i zaczniesz go zwalczać, tym lepiej dla ciebie i Twojego gruczołu krokowego!!! Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania możesz zmienić swoją dietę i tryb życia. Dużo się ruszaj, chodź na spacery, uprawiaj sporty. Zrezygnuj z spożywania tłuszczów zwierzęcych, a zwiększ ilość tłuszczów roślinnych. Jedz dużo warzyw i owoców, a o papierosach zapomnij!!! I badaj się profilaktycznie, zwiększasz tym swoje szanse na spokojną starość!!! Dojrzały seks nadal może być piękny.
---
Artykuł może być przedrukowywany jedynie w niezmienionej postaci z zachowaniem aktywnych linków.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Ogonki z czereśni zdrowsze od samych owoców?

Niedoceniana cebula

3 Sposoby aby odmłodzić mózg