7 sposobów na pozbycie się zaparcia

7 sposobów na pozbycie się zaparcia

Autor: Dorota Duszak
Zaparcia, czym właściwie one są? Zastanawiałaś się nad tym? Czy mają wpływ na funkcjonowanie Twojego organizmu? Czy wiesz, jak właściwie powinna wyglądać Twoja kupa?

Tak, kupa, bo to ona jest wyznacznikiem Twojego zdrowia. Przestań stosować środki przeczyszczające, częste techniki mechaniczne – lewatywy.
Stwórz odpowiednie warunki, a Twój organizm sam dojdzie do równowagi. To samowystarczalny cud natury. Pewnie zastanawiasz się jak?
Bardzo proszę, oto 7 sposobów na pozbycie się zaparć:
 
  • Jedz pożywienie, które Ci służy 
Obserwuj swój organizm. Zobacz, jak się zachowuje po spożyciu posiłków. Jesteś pobudzona czy wręcz przeciwnie, osłabiona? Pamiętaj więc, zanim coś włożysz do ust, zadaj sobie pytanie: "czy to jest dla mnie dobre?" 
  • Pij  wodę                                                                                                             
Woda transportuje składniki odżywcze w Twoim ciele, utrzymuje termiczną równowagę i pomaga w utrzymaniu prawidłowej temperatury Twojego ciała; pomaga utrzymać Twoje jelito grube w czystości; nawilża Twoją skórę od środka; jest częścią każdej Twojej komórki - tak, zbudowana jesteś z 70% wody! Pomaga ona oczyścić Twoje ciało z toksyn.
  • Jedz powoli, kęs po kęsie                                                                                   
W jamie ustnej rozpoczyna się proces trawienia podczas żucia pokarmu. To pierwszy etap, który decyduje o właściwym odżywieniu Twojego organizmu. Zaburzenie trawienia sprzyja rozwojowi drożdży, grzybów i pleśni w Twoim ciele, przyczynia się do niestrawności.
  •  Żyj zgodnie z Twoim zegarem biologicznym                                                    
Twój organizm ma swoje minimum i maksimum podczas doby. Określa m.in. optymalne godziny snu, jedzenia, wypróżniania czy odpoczynku. Życie zgodne ze szczytami energetycznymi pozwala na prawidłową pracę Twojego organizmu i dobre zdrowie.  
  • Wprowadź do swojego życia ruch - ćwiczenia                                              
Twoje ciało nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować bez wysiłku fizycznego. Poprzez ruch masz elastyczne ciało, ładną sylwetkę, mocne serce i kości. Pocąc się wydalasz toksyny. Zyskujesz szczęśliwsze życie, gdyż podczas ćwiczeń wydziela się hormon szczęścia.
  • Wzmocnij ścianki  jelita                                                                                    
Dbaj o odpowiednie środowisko w przewodzie pokarmowym. Pożyteczne bakterie zasiedlające jelita pobudzają ich perystaltykę - ruch robaczkowy, co korzystnie wpływa na przemianę materii organizmu, a w konsekwencji na Twoją odporność. Pobudzaj czynność jelit poprzez głęboki oddech - poobserwuj, jak robią to dzieci. Możesz się od nich wiele nauczyć.
  • Ustabilizuj  swój stan emocjonalny                                                                 
Życie w ciągłym stresie bardzo obciąża Twój organizm. To potężna siła niszcząca Cię. Zacznij od zmiany diety, a na efekty długo nie będziesz czekać. Wybuchy złości i gniewu będą rzadkością. Jeśli to możliwe, unikaj ludzi wywołujących negatywny wpływ na ciebie.


Słuchaj swojego ciała. Ono do Ciebie mówi "ja tu jestem, zadbaj o mnie". Każdy ból to jego wezwanie o pomoc! POMÓŻ MU!

Jeśli chcesz żyć pełnią energii w zdrowiu, odwiedź koniecznie blog http://blogodnowa.wordpress.com  i stronę http://www.odnowa.biz gdzie znajdziesz wartościowe porady trenerki zdrowego stylu życia i żywienia Doroty Duszak.

Artykuły do przedruku

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Ogonki z czereśni zdrowsze od samych owoców?

3 Sposoby aby odmłodzić mózg

Niedoceniana cebula