Cystone - rozpuszczanie kamieni nerkowych ..

Cystone - rozpuszczanie kamieni nerkowych ..

Autorem artykułu jest Arek Czapla

Kamica moczowa dotyka 1-5% populacji. Częstość występowania jest większa w krajach rozwijających się.
Kamica moczowa jest wynikiem złożonych procesów fizykochemicznych a głównymi czynnikami dodatkowymi są przesycenie moczowe, krystalizacja, powstawanie kamieni oraz powstawanie macierzy.
Kolejność powstawania kamienia moczowego może wyglądać następująco: nasycenie moczowe, przesycenie, zarodkowanie, narastanie kryształów, grupowanie się kryształów, uformowanie się kamienia.

Kamienie nerkowe
, których średnica nie przekracza 4mm, zwykle są wypłukiwane razem z moczem bez medycznej interwencji, z wyjątkiem środków przeciwbólowych i przeciwskurczowych, które pomagają pacjentowi znieść tę dolegliwość, która może trwać kilka dni. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że kamienie nerkowe, których średnica przekracza 5mm, wypłyną razem z moczem.
Po szeroko zakrojonych badaniach w dziedzinie urologii kamica moczowa wciąż jest tajemniczą chorobą. Jest znana od zamierzchłych czasów. Różnorakie badania (radiologiczne i inne) nie były w stanie określić konkretnej przyczyny, ani mechanizmu. Jednak wiele czynników związanych z kamicą moczową było szczegółowo badane w ostatnich latach. Uważa się, że gdy mocz zostaje nasycony nierozpuszczalnymi substancjami, (ponieważ tempo ich wydalania jest ogromne i/lub zatrzymywanie wody w organizmie jest bardzo duże) formują się kryształy, które mogą urosnąć i połączyć się z innymi tworząc w ten sposób kamień. Kamienie, które są rozmiarowo większe i tworzą blokadę wystarczającą do spowodowania uszkodzeń, wymagają zabiegu lub usunięcia endoskopowego. Gdy kamień ma rozmiar nie przekraczający 4-6mm i nie powoduje żadnych szkód, powinien zostać usunięty tradycyjną metodą. Nawracające się tworzenie kamienia jest również problemem pacjentów z kamicą moczową.
Himalaya Cystone jest jednym z głównych leków, używanych na całym świecie przez osoby mające problemy z oddawaniem moczu. Ta ziołowa formuła jest niezwykle skuteczna przy zwalczaniu wszelkich problemów dróg moczowych.
Himalaya Cystone jest silną formułą ajurwedyjską, zapobiegającą przesyceniu substancji litogenicznych, kontrolującą pochłanianie oksamidu (substancja powodująca tworzenie się kamieni na nerce) z jelit oraz przywracającą równowagę krystaloidalno-koloidalną ciała. Himalaya Cystone powstrzymuje powstawanie kamieni poprzez obniżenie poziomu substancji kamieniotwórczych, takich jak kwas szczawiowy, hydroksyprolina wapnia, itp. oraz powoduje usunięcie tych substancji poprzez mikro-pulweryzację.
Ziołowe tabletki Himalaya Cystone powodują rozpad kamieni i kryształów poprzez działanie na mucynę, która wiąże ze sobą cząsteczki i prowadzi do tworzenia się kamieni. Przeciwbakteryjne działanie Himalaya Cystone zapobiega infekcjom w układzie moczowym, związanym z  kamieniami i krystalurią. Przeciwskurczowe i przeciwzapalne działanie Cystone uwalnia od kolek oraz łagodzi symptomy bólu i pieczenia podczas oddawania moczu.
Dawkowanie
Przyjmować 2 tabletki Himalaya Cystone dwa lub trzy razy dziennie popijając wodą lub zgodnie z zaleceniami lekarza.
Skutki Uboczne
Tabletki Himalaya Cystone nie powodują żadnych znanych skutków ubocznych, pod warunkiem, że są przyjmowane według zaleceń.
Wskazania i zastosowanie
Tabletki Himalaya Cystone należy stosować przy:
Profilaktyce i leczeniu kamicy moczowej, występującej zarówno u dorosłych, jak i dzieci
Kamienie szczawianowe powstałe na skutek osadzania się szczawianu
Kamienie fosforanowe powstałe na skutek osadzania się fosforanu
Kwas moczowy i kamienie moczanowe powstałe na skutek osadzania się kwasu
Kamienie struwitowe
Obecność kryształów w moczu
Zapobieganie nawrotom po skruszeniu kamieni
Jako lek wspomagający działanie przy:
Chronicznych zakażeniach dróg moczowych
Zapaleniu nieswoistym cewki moczowej, w tym zaburzeniach oddawania moczu
Pieczeniu podczas oddawania moczu
Nadmiarze kwasu moczowego we krwi

SKŁAD
Każda tabletka Cystone zawiera:
Ekstrakty z:
1. Didymocarpus pedicellata 65 mg
2. Saxifraga ligulata 49 mg
3. Rubia cordifolia 16 mg
4. Cyperus scariosus 16 mg
5. Achyranthes aspera 16 mg
6. Onosma bracteatum 16 mg
7. Vernonia cinerea 16 mg
8. Shilajeet (Purified) 13 mg
9. Hajrul yahood bhasma 16 mg
---


Zdrowie i uroda - artykuły, porady, ciekawostki

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Ogonki z czereśni zdrowsze od samych owoców?

3 Sposoby aby odmłodzić mózg

Niedoceniana cebula