Przejdź do głównej zawartości

Cystone - rozpuszczanie kamieni nerkowych ..

Cystone - rozpuszczanie kamieni nerkowych ..

Autorem artykułu jest Arek Czapla

Kamica moczowa dotyka 1-5% populacji. Częstość występowania jest większa w krajach rozwijających się.
Kamica moczowa jest wynikiem złożonych procesów fizykochemicznych a głównymi czynnikami dodatkowymi są przesycenie moczowe, krystalizacja, powstawanie kamieni oraz powstawanie macierzy.
Kolejność powstawania kamienia moczowego może wyglądać następująco: nasycenie moczowe, przesycenie, zarodkowanie, narastanie kryształów, grupowanie się kryształów, uformowanie się kamienia.

Kamienie nerkowe
, których średnica nie przekracza 4mm, zwykle są wypłukiwane razem z moczem bez medycznej interwencji, z wyjątkiem środków przeciwbólowych i przeciwskurczowych, które pomagają pacjentowi znieść tę dolegliwość, która może trwać kilka dni. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że kamienie nerkowe, których średnica przekracza 5mm, wypłyną razem z moczem.
Po szeroko zakrojonych badaniach w dziedzinie urologii kamica moczowa wciąż jest tajemniczą chorobą. Jest znana od zamierzchłych czasów. Różnorakie badania (radiologiczne i inne) nie były w stanie określić konkretnej przyczyny, ani mechanizmu. Jednak wiele czynników związanych z kamicą moczową było szczegółowo badane w ostatnich latach. Uważa się, że gdy mocz zostaje nasycony nierozpuszczalnymi substancjami, (ponieważ tempo ich wydalania jest ogromne i/lub zatrzymywanie wody w organizmie jest bardzo duże) formują się kryształy, które mogą urosnąć i połączyć się z innymi tworząc w ten sposób kamień. Kamienie, które są rozmiarowo większe i tworzą blokadę wystarczającą do spowodowania uszkodzeń, wymagają zabiegu lub usunięcia endoskopowego. Gdy kamień ma rozmiar nie przekraczający 4-6mm i nie powoduje żadnych szkód, powinien zostać usunięty tradycyjną metodą. Nawracające się tworzenie kamienia jest również problemem pacjentów z kamicą moczową.
Himalaya Cystone jest jednym z głównych leków, używanych na całym świecie przez osoby mające problemy z oddawaniem moczu. Ta ziołowa formuła jest niezwykle skuteczna przy zwalczaniu wszelkich problemów dróg moczowych.
Himalaya Cystone jest silną formułą ajurwedyjską, zapobiegającą przesyceniu substancji litogenicznych, kontrolującą pochłanianie oksamidu (substancja powodująca tworzenie się kamieni na nerce) z jelit oraz przywracającą równowagę krystaloidalno-koloidalną ciała. Himalaya Cystone powstrzymuje powstawanie kamieni poprzez obniżenie poziomu substancji kamieniotwórczych, takich jak kwas szczawiowy, hydroksyprolina wapnia, itp. oraz powoduje usunięcie tych substancji poprzez mikro-pulweryzację.
Ziołowe tabletki Himalaya Cystone powodują rozpad kamieni i kryształów poprzez działanie na mucynę, która wiąże ze sobą cząsteczki i prowadzi do tworzenia się kamieni. Przeciwbakteryjne działanie Himalaya Cystone zapobiega infekcjom w układzie moczowym, związanym z  kamieniami i krystalurią. Przeciwskurczowe i przeciwzapalne działanie Cystone uwalnia od kolek oraz łagodzi symptomy bólu i pieczenia podczas oddawania moczu.
Dawkowanie
Przyjmować 2 tabletki Himalaya Cystone dwa lub trzy razy dziennie popijając wodą lub zgodnie z zaleceniami lekarza.
Skutki Uboczne
Tabletki Himalaya Cystone nie powodują żadnych znanych skutków ubocznych, pod warunkiem, że są przyjmowane według zaleceń.
Wskazania i zastosowanie
Tabletki Himalaya Cystone należy stosować przy:
Profilaktyce i leczeniu kamicy moczowej, występującej zarówno u dorosłych, jak i dzieci
Kamienie szczawianowe powstałe na skutek osadzania się szczawianu
Kamienie fosforanowe powstałe na skutek osadzania się fosforanu
Kwas moczowy i kamienie moczanowe powstałe na skutek osadzania się kwasu
Kamienie struwitowe
Obecność kryształów w moczu
Zapobieganie nawrotom po skruszeniu kamieni
Jako lek wspomagający działanie przy:
Chronicznych zakażeniach dróg moczowych
Zapaleniu nieswoistym cewki moczowej, w tym zaburzeniach oddawania moczu
Pieczeniu podczas oddawania moczu
Nadmiarze kwasu moczowego we krwi

SKŁAD
Każda tabletka Cystone zawiera:
Ekstrakty z:
1. Didymocarpus pedicellata 65 mg
2. Saxifraga ligulata 49 mg
3. Rubia cordifolia 16 mg
4. Cyperus scariosus 16 mg
5. Achyranthes aspera 16 mg
6. Onosma bracteatum 16 mg
7. Vernonia cinerea 16 mg
8. Shilajeet (Purified) 13 mg
9. Hajrul yahood bhasma 16 mg
---


Zdrowie i uroda - artykuły, porady, ciekawostki

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Do dzisiaj w krajach Bliskiego Wschodu gojnik jest stosowany jako aromatyczny dodatek do herbaty.

Herbatka z gojnika jest szczególnie polecana dla osób, które dbają o dietę i prowadzą zdrowy tryb życia. Napar z niego zawiera wiele składników mineralnych: flawonoidy, taniny, przeciwutleniacze, żelazo, kobalt, cynk, potas i magnez. Dzięki temu picie herbaty korzystnie wpływa na zdrowie człowieka. 

Jak to często bywa, wiedza wypraktykowana wcześniej w lecznictwie ludowym została potwierdzona w wyniku badań przez uniwersyteckie ośrodki badawcze.

W krajach bałkańskich herbata z gnojnika była podawana na przeziębienie oraz w przypadku zapalenia oskrzeli.
Ponadto uważano, że usuwa zmęczenie, uspokaja i oczyszcza krew. Ponadto ma korzystny wpływ na stany zapalne, problemy z wątrobą, żołądkiem, nerkami i prostatą. Łagodzi dolegliwości reumatyczne i pomaga przy osteoporozie i w chorobach nowotworowych
I coś dla Panów - w Bułgarii gojnik jest cenionym afrodyzjakiem - zwanym też „bułgarską viagrą”.

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Autor: Jakub Nowak

Zainteresowanie medycyną naturalną od wielu lat cieszy się nieustającą popularnością. Pomimo, że o ziołolecznictwie pojawiają się ciągle nowe publikacje to o właściwościach prozdrowotnych mahonii pospolitej wiąż mała ilość osób zdaje sobie sprawę. 

Zainteresowanie medycyną naturalną od wielu lat cieszy się nieustającą popularnością. Przecież składnikiem leków są przede wszystkim wyciągi z roślin, więc dlaczego nie mielibyśmy się leczyć właśnie nimi? 

Pomimo, że o ziołolecznictwie pojawiają się ciągle nowe publikacje to o właściwościach prozdrowotnych mahonii pospolitej wiąż mała ilość osób zdaje sobie sprawę. 

Mahonia (Mahonia aquifolium, mahonia ostrolistna, ościał, Oregon grape) do Europy została sprowadzona w XIX wieku z Ameryki Północnej, gdzie jest kwiatem stanowym Oregonu. Jest krzewem należącym do rodziny berberysowatych (Berberidaceae) dorastającym do ok. 1,5 m wysokości o atrakcyjnych pędach, cytrynowych kwiatach i drobnych jagodach przypominających małe winogr…

Kasza owsiana pod lupą

Autor: Gabriela Rozmysłowicz


Kiedyś nieosiągalna i trudno dostępna, dziś coraz częściej spotykana na półkach sklepów - kasza owsiana. Od niedawna zachwyca konsumentów swoim smakiem i właściwościami odżywczymi. O jej odmianach oraz dlaczego warto włączyć ją do swojego jadłospisu - o tym w artykule.

Dwa słowa o samej kaszy

Najpopularniejszymi produktami owsianymi są płatki owsiane, które są wzbogaceniem diety wielu osób. Niewiele osób jednak wie, że istnieją przetwory wyprodukowane bezpośrednio z rozdrobionego i pozbawionego łusek ziaren owsa. Takim produktem jest kasza owsiana. W sklepach może być dostępna w dwóch wersjach: pęczka owsianego (czyli całe ziarna owsa) lub w wersji rozdrobnionej.

Smak kaszy owsianej jest lekko orzechowy, co sprawia, że potrawy z kaszą są jedyne w swoim rodzaju. Doskonale nadaje się, jako uzupełnienie dań na słono, jak i na słodko. Warto odnaleźć swój smak i spożywać ją w swojej ulubionej wersji.

Właściwości kaszy

Kasza owsiana jest bardzo bogata w różnego rodza…