Przejdź do głównej zawartości

Technika oczyszczania myśli metodą Hooponopono

Technika oczyszczania myśli metodą Hooponopono

Autorem artykułu jest Sylwia Mościcka-Stasica
Hawaje (źródło:Wikimedia)

Technika Hooponopono pochodzi z regionu Hawajów. Tam stosowali ją od wielu wieków szamani.
Jest to metoda oczyszczania umyslu i naszej świadomości oraz duszy z naszych negatywnych emocji, mysli i energii. Polecam, bo sama ją codziennie stosuję.
Czy znasz taką sytuację, że pomimo iż kochasz kogoś, jest Ci ktoś bardzo blisko, a mimo wszystko nie masz do niego drogi zrozumienia? Szukasz pomostu pojednania? Przeżywasz w miejscu pracy mobing, kłótnie, odczuwasz, że jesteś przez innych wykorzystywany, albo masz ciągły stres ze swoim szefem? Atmosfera w pracy nie jest najlepsza?
Masz wrażenie, że przeszkadzasz sam sobie w drodze do sukcesu? Doprowadzają Ciebie do rozpaczy Twoje ciągle powtarzające się problemy finansowe? Jeżeli na pytania te możesz odpowiedzieć twierdząco, to trafiłeś na artykuł, który pomoże rozwiązać ci te problemy. Hawajski lekarz, dr. Ihaleakala Hew Len, który rozpowszechnił na całym świecie metodę Hooponopono, na początku lat 90 - tych, w miejskim szpitalu psychiatrycznym, uzdrowił psychicznie chorych przestępców. Klasyczne metody psychiatryczne nie były w stanie pomóc tym chorym. Cały oddział psychiatryczny traktowany był jak ogólne zło, nikt nie chciał tam pracować. Dr. Hew Len całkowicie wyleczył wszystkich psychicznie chorych pacjentów, w ciągu niespełna czterech lat. Ten niepodważalny, wielokrotnie udokumentowany przypadek jest fantastycznym przykładem pozytywnego działania metody Hooponopono.
Jest niezbitym dowodem, na fantastyczne efekty uzdrawiania, pojawienie się pozytywnych zmian w życiu itp. Jeżeli ta metoda, może pomóc nawet chorym psychicznie więźniom, dlaczego ma nie pomóc "całkiem normalnym" ludziom, takim jak Tobie? Dlaczego Ty miałbyś nie profitować z pozytywnych energii niesionych przez Hooponopono?
Jak stosować tą metodę. Generalnie sama technika opiera się na wybaczaniu sobie naszych codziennych problemów. Przez słowa kluczowe: WYBACZ MI PROSZĘ, PRZEPRASZAM, KOCHAM CIĘ, DZIĘKUJĘ, otwieramy kanał oczyszczania naszej jaźni ze złych myśli, emocji i energii. Dzięki czemu uwalniamy je  z własnego umysłu i ciała.
Metoda
Usiądź wygodnie i wycisz myśli. Zamknij oczy. Pracę rozpocznij oddechem siódemkowym: na 7 wdech, 7 zatrzymaj na wdechu, na 7 wydech i 7 zatrzymaj na wydechu (licz do 7 w trakcie tych oddechów) – zrób razem 7 oddechów. Następnie pomódl się, np. jak poniżej (na podstawie modlitwy hawajskiej): Duchu Wszechwielki, proszę oczyść moje uczucia, myśli, wypełnij lukę Twoją wiarą, uczuciem, miłością. Napełnij miłością każdy poziom, warstwę, obszar i aspekt mojej istoty zgodnie z wolą Boga. Boże umiłowany, duchu miłości przejdź wszystkie pokolenia czasu i wieczności, uzdrawiając każde wydarzenie i jego części u źródła, Napełnij je światłem i prawdą!!! Pokój Boga i miłość napełnia me serce ciało i duszę… Odpuszczam i wybaczam każdej osobie, miejscu, okolicznościom i wydarzeniom, które przyczyniły się do tych myśli i uczuć.  
Następnie: Poczuj ciążący problem na sobie, nie musisz znać jego nazwy, nie mówisz mówić o nim na głos, ważne jest to, aby Cię on całkowicie wypełnił.Następnie zamknij swoje oczy, niech problem będzie ciągle w Twoim umyśle.Jak masz już te uczucie w głowie, a następnie powoli w umyśle, powtarzać 4 frazy (afirmacje ho’oponopono):
Przepraszam, Proszę Wybacz Mi, Dziękuję, Kocham Cię
Z moich własnych obserwacji pracy z tą metodą mogę dodać, że przy dziennych czynnościach, kiedy czuję nagle przypływ depresji, stresu, lęku czy negatywnych myśli lub emocji- wtedy to stosuję słowa: Wybaczam sobie to… przepraszam, kocham cię, dziękuję.  Dzięki temu rozładowuję te emocje i uwalniam je z siebie.
---

http://zakletewrota.blogspot.com/2013/01/technika-oczyszczania-mysli-metoda.html

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Do dzisiaj w krajach Bliskiego Wschodu gojnik jest stosowany jako aromatyczny dodatek do herbaty.

Herbatka z gojnika jest szczególnie polecana dla osób, które dbają o dietę i prowadzą zdrowy tryb życia. Napar z niego zawiera wiele składników mineralnych: flawonoidy, taniny, przeciwutleniacze, żelazo, kobalt, cynk, potas i magnez. Dzięki temu picie herbaty korzystnie wpływa na zdrowie człowieka. 

Jak to często bywa, wiedza wypraktykowana wcześniej w lecznictwie ludowym została potwierdzona w wyniku badań przez uniwersyteckie ośrodki badawcze.

W krajach bałkańskich herbata z gnojnika była podawana na przeziębienie oraz w przypadku zapalenia oskrzeli.
Ponadto uważano, że usuwa zmęczenie, uspokaja i oczyszcza krew. Ponadto ma korzystny wpływ na stany zapalne, problemy z wątrobą, żołądkiem, nerkami i prostatą. Łagodzi dolegliwości reumatyczne i pomaga przy osteoporozie i w chorobach nowotworowych
I coś dla Panów - w Bułgarii gojnik jest cenionym afrodyzjakiem - zwanym też „bułgarską viagrą”.

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Autor: Jakub Nowak

Zainteresowanie medycyną naturalną od wielu lat cieszy się nieustającą popularnością. Pomimo, że o ziołolecznictwie pojawiają się ciągle nowe publikacje to o właściwościach prozdrowotnych mahonii pospolitej wiąż mała ilość osób zdaje sobie sprawę. 

Zainteresowanie medycyną naturalną od wielu lat cieszy się nieustającą popularnością. Przecież składnikiem leków są przede wszystkim wyciągi z roślin, więc dlaczego nie mielibyśmy się leczyć właśnie nimi? 

Pomimo, że o ziołolecznictwie pojawiają się ciągle nowe publikacje to o właściwościach prozdrowotnych mahonii pospolitej wiąż mała ilość osób zdaje sobie sprawę. 

Mahonia (Mahonia aquifolium, mahonia ostrolistna, ościał, Oregon grape) do Europy została sprowadzona w XIX wieku z Ameryki Północnej, gdzie jest kwiatem stanowym Oregonu. Jest krzewem należącym do rodziny berberysowatych (Berberidaceae) dorastającym do ok. 1,5 m wysokości o atrakcyjnych pędach, cytrynowych kwiatach i drobnych jagodach przypominających małe winogr…

Kasza owsiana pod lupą

Autor: Gabriela Rozmysłowicz


Kiedyś nieosiągalna i trudno dostępna, dziś coraz częściej spotykana na półkach sklepów - kasza owsiana. Od niedawna zachwyca konsumentów swoim smakiem i właściwościami odżywczymi. O jej odmianach oraz dlaczego warto włączyć ją do swojego jadłospisu - o tym w artykule.

Dwa słowa o samej kaszy

Najpopularniejszymi produktami owsianymi są płatki owsiane, które są wzbogaceniem diety wielu osób. Niewiele osób jednak wie, że istnieją przetwory wyprodukowane bezpośrednio z rozdrobionego i pozbawionego łusek ziaren owsa. Takim produktem jest kasza owsiana. W sklepach może być dostępna w dwóch wersjach: pęczka owsianego (czyli całe ziarna owsa) lub w wersji rozdrobnionej.

Smak kaszy owsianej jest lekko orzechowy, co sprawia, że potrawy z kaszą są jedyne w swoim rodzaju. Doskonale nadaje się, jako uzupełnienie dań na słono, jak i na słodko. Warto odnaleźć swój smak i spożywać ją w swojej ulubionej wersji.

Właściwości kaszy

Kasza owsiana jest bardzo bogata w różnego rodza…