Poznaj Terapię Gersona – walcz o swoje zdrowie...

Autorem artykułu jest ivona86

Jest południe, a czujesz zmęczenie, uważasz, że dzień bez kawy jest straconym, coraz częściej doskwierają Ci różnego rodzaju bóle, jesteś rozkojarzony, odczuwasz permanentny brak energii? 
Co roku przybywa osób młodych, które dotknęły choroby pokolenia naszych rodziców czy dziadków... choroby, które nie powinny ich dotyczyć... choroby, których można było uniknąć. Nasze codzienne decyzje dotyczące spożywanych pokarmów mają niebagatelny wpływ na to, w jakim stanie będzie nasz organizm za kilka lat. Niestety tylko garstka ludzi dba o to, aby regularnie spożywać warzywa i owoce, unikać przetworzonych produktów oraz  pić lecznicze soki - świeżo wyciskane, które oczyszczą organizm z nagromadzonych przez lata toksyn.
Ciągłe obowiązki, pośpiech i wytężona praca zmusza nas do jedzenia w pośpiechu, żywności „pustej” -  żywności pozbawionej jakichkolwiek witamin i składników mineralnych. Taka sytuacja spowodowała, że choroby cywilizacyjne zaczęły nam towarzyszyć coraz częściej. Spożywanie produktów zawierających np. glutaminian sodu czy aspartam, które są dziś niemalże w każdym przetworzonym produkcie spożywczym, spowoduje prędzej czy później którąś z wymienionych chorób:  permanentne osłabienie, migreny wielodniowe, bóle stawów, wrzody, nowotwory, cukrzyce, niedoczynności tarczycy, serca, depresje, artretyzm...
Zamiast na warzywa i owoce, wydajemy pieniądze na suplementy kupione w aptece z myślą, że zastąpią nam witaminy i enzymy z jabłek, marchwi czy buraków. Nic bardziej mylnego, w dłuższej perspektywie takie postępowanie, również odbije się na naszym zdrowiu.  
Kiedy ludzkość nie znała konserwantów, kiedy nasze babcie do dżemów zrywały jabłka z niepryskanych jabłoni, kiedy chleb wypiekało się w piecu, a mleko piło od krowy, były to jedne z najszczęśliwszych chwil dla naszych żołądków. Żywność pozbawiona chemii, barwników, zapachów, konserwantów była szybko trawiona przez nasze żołądki, do czasu kiedy na horyzoncie pojawiły się w składzie produktów magicznie brzmiące... symbole E... .
Kiedy żywności sztucznej, genetycznie modyfikowanej spożywamy więcej niż warzyw i owoców, nasz organizm nie jest w stanie jej strawić. Odkładana w komórkach, powoduje toksemię organizmu, co prowadzi do bardzo poważnych schorzeń.
Doktor Max Gerson już 80 lat temu, odkrył przyczyny powstawania śmiercionośnej choroby, jaką jest rak.  Zdefiniował ją jako „zespół wyniszczenia tkanek, wynikający z zaburzenia równowagi potasowej na poziomie komórkowym”. Pozbawieni składników odżywczych,  nie jesteśmy w stanie pozbyć się zalegających toksyn z organizmu, co może doprowadzić do powstania raka.
Na podstawie lat doświadczeń opracował i wdrożył w życie „Terapię Gersona”. Terapia Gersona przedstawia zupełnie inne podejście do leczenia nowotworów niż obecnie stosowane. Leczenie dotyka przyczyn choroby, a nie jej skutków. Dr Max Gerson odkrył, że za permanentnym wyniszczeniem organizmu chorego na raka stoją toksyny zbierane przez lata z naszpikowanych chemią produktów spożywczych. Co niestety doprowadza do osłabienia układu odpornościowego, przez co nasza podatność na choroby zwiększa się.
Terapia Gersona nie jest skierowana tylko na wyleczenie jednej choroby, jej efekty są widoczne w całościowym funkcjonowaniu. Leczymy cały organizm, a nie tylko jego część.

Terapia opiera się na:

     - świeżo wyciskanych sokach z warzyw i owoców,
     - detoksykacji za pomocą lewatyw z kawy,
     - diecie wegańskiej,
     - diecie organicznej,
     - unikaniu soli.

Pacjenci stosujący Terapię Gersona piją dziennie 13 szklanek soków warzywno-owocowych; dzięki enzymom zawartych w sokach, które są odpowiedzialne za trawienie i przyswajanie składników mineralnych, wypłukujemy toksyny nagromadzone przez lata w zainfekowanych komórkach.  
Kolejnym etapem oczyszczania są lewatywy z kawy, które stanowią filar skuteczności terapii. Kiedy toksyny trafiają do wątroby, jest ich tak dużo, że mogą doprowadzić do samozatrucia. Dlatego tak ważne są lewatywy, które w szybki i stały sposób wspomagają ten etap detoksykacji.
---

Wyciskarka do owoców i warzyw

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Ogonki z czereśni zdrowsze od samych owoców?

3 Sposoby aby odmłodzić mózg

Niedoceniana cebula