Co to jest półpasiec?

Półpasiec, czyli inaczej ziarnica, to choroba zakaźna, która dotyka osoby, o osłabionym układzie odpornościowym, a źródłem tego schorzenia jest wirus który odpowiada również za opryszczki czy nawet ospę wietrzną.
Najczęściej pojawia się u osób w wieku powyżej 60 roku życia, a ryzyko zachorowania wzrasta, jeśli w przeszłości chorowaliśmy na ospę.
Pewnie wyda się to skomplikowane, ale to bardzo inteligentny wirus, który przez wiele lat, a nawet kilkadziesiąt, może spokojnie sobie czekać, na najbardziej dogodny do ataku moment.
Najpierw pojawia się dziwny ból, oraz dziwne uczucie nadwrażliwości naszej skóry, potem pojawia się wysypka. Tutaj należy nie mylić tego typu bólu z innymi schorzeniami, jak zwykła grypa, z czasem jednak wspomniane pęcherze, zaczynają się powiększać, i zapełniać dziwną wydzieliną.

Co ciekawe, ten inteligentny wirus, obiera sobie sam drogę pod naszą skórą, obierając ją w najbardziej unerwionych miejscach. Dlatego charakterystyczna jest dosyć wysypka, która często pojawia się tylko wzdłuż jednego, atakowanego nerwu. Z czasem wspomniane pęcherze pękają, i przeradzają się w strupy, takie systematycznie się ich pojawianie, trwa około 4 tygodni, pamiętajmy, że w niektórym przypadkach, półpasiec nie musi charakteryzować się pęcherzami, wystarczy sam ból.

Ciężko powiedzieć, co jest przyczyną pojawienia się półpaśca, i gdzie należy szukać przyczyny, na pewno brak witamin, i niezdrowe odżywianie. Czasem pojawia się w chwili niedoboru witaminy B, spowodowane jest to wysiłkiem psychicznym a nawet fizycznym.
Często na to schorzenie, chorują ludzie już walczący z różnego rodzaju chorobami, jak AIDS a nawet rak, najnowsze badania naukowe, potwierdzają, że nawet zdjęcia rentgenowskie, poprzez uszkodzenie skóry, mogą pobudzić wirusa do aktywniejszego działania.

W przypadku tego schorzenia, nie da się go wyleczyć, jest tylko możliwość uśmierzenia bólu, lub skrócenia działania samej choroby. 
Lekarz przepisze nam odpowiednie leki i maści, to wszystko co może w tym momencie zrobić. Chyba, że półpasiec atakuje gałkę oczną, lub narząd słuchu, czyli ucho, tutaj forma leczenia jest już bardziej skomplikowana. 
Po wyleczeniu, raczej nie ma żadnych powikłań, a jedyne co nas dotyka podczas walki z tym schorzeniem, to swoisty dyskomfort, i bardzo przeszywający nasz organizm ból. Oczywiście, możemy sami profilaktycznie, nie dopuszczać do półpaśca, sposób jest prosty, wystarczy przyjmować odpowiednie dawki witamin,zwłaszcza witamina B, odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. 
Dobrym i sprawdzonym sposobem, jest spożywanie czosnku oraz miodu, zatem konserwujmy się, w najbardziej znane nam od wieków metody.
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Ogonki z czereśni zdrowsze od samych owoców?

3 Sposoby aby odmłodzić mózg

Niedoceniana cebula