Przejdź do głównej zawartości

Pijawki lekarskie - działanie potwierdzone naukowo

Autorem artykułu jest Łukasz Wieczorek

Mało kto wie, że w Polsce leczy się pijawkami. Pijawki lekarskie bo takich używa się do leczenia i terapii mają bardzo szerokie spektrum zastosowania. Działanie pijawek i korzystny wpływ na organizm są potwierdzone badaniami naukowymi i przypadkami medycznych wyleczeń.
Pijawki leczą - to nie są już żadne mity tylko fakty potwierdzone naukowo.
Kiedyś przystawianie pijawki do ciała polegało głównie na upuście tzw "złej krwi". Najstarszym pismem, które wspomina o pijawce lekarskiej jest Biblia. Dzisiaj wiadomo, że pijawka potrafi leczyć i uzdrawiać.
pijawki we ferancji
Minęły czasy gdzie leczeniu pijawkami poddawano każdego chorego bez względu na wiek i wskazania do tego, tak działo się np. we Francji i Rosji XVIII i XIX w. gdzie przychody ze stawiania pijawek przekraczały dochody ze sprzedaży zbóż. W prekolumbijskiej Ameryce krwioupusty cenili Aztekowie, wierząc, że wraz z nimi opuszczają człowieka złe duchy.
W Egipcie zalecano upusty krwi w celu wydalenia krwi zepsutej. Zabiegi te polegały na nacinaniu i nakłuwaniu skóry oraz przystawianiu pijawek.
W dzisiejszych czasach nikt nie może zlekceważyć leczniczego działania pijawek lekarskich. Działanie pijawek jest potwierdzone naukowo. Dowiedziono, że pijawka oczyszcza organizm i krew z toksyn, pomaga dotlenić i rozrzedzić krew(wszystkie organy wewnętrzne lepiej funkcjonują) i co najważniejsze wprowadza do organizmu lecznicze związki, których działanie zostało zbadane i dokładnie opisane.
Pijawka nie stanowi panaceum na wszystkie choroby, ale skutecznie leczy i działa na: krwiaki i zakrzepy, hemoroidy niedociśnienie, nadciśnienie, choroby skóry, choroby i bóle serca, zakrzepowe zapalenie żył, rwę kulszową, żylaki, trudno gojące się rany, wysoki cholesterol choroby płuc i oskrzeli, choroby wątroby, wrzody żołądka i dwunastnicy,choroby przewodu pokarmowego, alergie, procesy starzenia, chorobę niedokrwienną, choroby kobiece, bezpłodność, zapalenie korzonków nerwowych, bóle stawów, obrzęki powypadkowe, choroby nerek, prostatę, impotencję, choroby kręgosłupa (bóle), agresję, histerię, nerwice, depresję, niektóre nowotwory. Stwierdzono skuteczność w leczeniu paradontozy. W 1996 roku udokumentowano badaniami naukowymi korzystne działanie hirudozwiązków (surowych ekstraktów z pijawek) na potęgowanie wzrostu komórek nerwowych (neuronów). W związku z tym faktem duże nadzieje wiąże się z możliwością leczenia poporodowych porażeń mózgowych u dzieci oraz choroby Parkinsona i Alzheimera. Ostatnio prowadzone również z powodzeniem leczenie cellulitisu przy pomocy pijawki lekarskiej, osiągnięto też pomyślne wyniki w terapiach związanych z bezoperacyjnym powiększaniem penisa u mężczyzn. Metody obu tych terapii chronione są patentowymi świadectwami ochronnymi. Pijawki są również bardzo często użytkowane przy replantacjach,palców, kończyn, piersi, skóry, uszu, przy kuracjach odmładzających, itp. Leczeniem pijawkami zajmują się "Hirudoterapeuci".
Hirudoterapia  - Zaletą tej metody leczenia jest podwójne działanie, które polega na tym, że jak stosujemy pijawkę doraźnie na dane schorzenie (stawianą miejscowo) to pijawka jednocześnie działa też profilaktycznie na cały organizm.
Najnowsze badania wykazały nawet, że pijawki zawierają lipidy, które są spotykane w porównywalnych ilościach w najdroższych kremach kosmetycznych.
pijawki_lekarskie_lagodne
Podstawą w leczeniu pijawkami jest to, aby osoba wykonująca zabiegi pijawkami przeszła odpowiednie szkolenie tzw "kursy hirudoterapii", miała certyfikat hirudoterapii i doświadczenie. Osoba taka doskonale powinna wiedzieć na jaką dolegliwość stawia pijawki i jakie są przeciwwskazania do zastosowania pijawki.
W Polsce kursy hirudoterapii przeprowadza AKADEMIA ZDROWIA INSTYTUT MEDYCYNY HOLISTYCZNEJ z Łodzi , dla której wykłady o hirudoterapii przeprowadza dr Maciej Paruzel, który jest jednym z największych autorytetów w dziedzinie leczenia pijawkami w Polsce jak i na Świecie. Kursy składają się z wykładów na temat anatomii człowieka, psychologii obsługi pacjenta, zastosowania pijawek i praktycznej części procesu i technik stawiania pijawek.
Wyklad o pijawkach
PORADNIK PACJENTA: Na co warto zwrócić uwagę decydując się na zabieg hirudoterapii:
- czy miejsce, w którym jest się na zabiegu jest czyste, czy gabinet spełnia określone warunki aseptyki
- czy osoba wykonująca zabieg posiada certyfikat, ma na sobie fartuch lekarski i nowe rękawiczki lekarskie
- czy pijawki są jednorazowego użytku (absolutny wymóg prawny każdego gabinetu hirudoterapii)
---

Łukasz Wieczorek
AKADEMIA ZDROWIA INSTYTUT MEDYCYNY HOLISTYCZNEJ - Łódź
www.pijawki.org
www.forum.pijawki.org

gabinet@pijawki.org

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gojnik (szałwia libańska) - zioło o wspaniałych właściwościach

Do dzisiaj w krajach Bliskiego Wschodu gojnik jest stosowany jako aromatyczny dodatek do herbaty.

Herbatka z gojnika jest szczególnie polecana dla osób, które dbają o dietę i prowadzą zdrowy tryb życia. Napar z niego zawiera wiele składników mineralnych: flawonoidy, taniny, przeciwutleniacze, żelazo, kobalt, cynk, potas i magnez. Dzięki temu picie herbaty korzystnie wpływa na zdrowie człowieka. 

Jak to często bywa, wiedza wypraktykowana wcześniej w lecznictwie ludowym została potwierdzona w wyniku badań przez uniwersyteckie ośrodki badawcze.

W krajach bałkańskich herbata z gnojnika była podawana na przeziębienie oraz w przypadku zapalenia oskrzeli.
Ponadto uważano, że usuwa zmęczenie, uspokaja i oczyszcza krew. Ponadto ma korzystny wpływ na stany zapalne, problemy z wątrobą, żołądkiem, nerkami i prostatą. Łagodzi dolegliwości reumatyczne i pomaga przy osteoporozie i w chorobach nowotworowych
I coś dla Panów - w Bułgarii gojnik jest cenionym afrodyzjakiem - zwanym też „bułgarską viagrą”.

Poznaj prozdrowotne właściwości Mahonii

Autor: Jakub Nowak

Zainteresowanie medycyną naturalną od wielu lat cieszy się nieustającą popularnością. Pomimo, że o ziołolecznictwie pojawiają się ciągle nowe publikacje to o właściwościach prozdrowotnych mahonii pospolitej wiąż mała ilość osób zdaje sobie sprawę. 

Zainteresowanie medycyną naturalną od wielu lat cieszy się nieustającą popularnością. Przecież składnikiem leków są przede wszystkim wyciągi z roślin, więc dlaczego nie mielibyśmy się leczyć właśnie nimi? 

Pomimo, że o ziołolecznictwie pojawiają się ciągle nowe publikacje to o właściwościach prozdrowotnych mahonii pospolitej wiąż mała ilość osób zdaje sobie sprawę. 

Mahonia (Mahonia aquifolium, mahonia ostrolistna, ościał, Oregon grape) do Europy została sprowadzona w XIX wieku z Ameryki Północnej, gdzie jest kwiatem stanowym Oregonu. Jest krzewem należącym do rodziny berberysowatych (Berberidaceae) dorastającym do ok. 1,5 m wysokości o atrakcyjnych pędach, cytrynowych kwiatach i drobnych jagodach przypominających małe winogr…

Kasza owsiana pod lupą

Autor: Gabriela Rozmysłowicz


Kiedyś nieosiągalna i trudno dostępna, dziś coraz częściej spotykana na półkach sklepów - kasza owsiana. Od niedawna zachwyca konsumentów swoim smakiem i właściwościami odżywczymi. O jej odmianach oraz dlaczego warto włączyć ją do swojego jadłospisu - o tym w artykule.

Dwa słowa o samej kaszy

Najpopularniejszymi produktami owsianymi są płatki owsiane, które są wzbogaceniem diety wielu osób. Niewiele osób jednak wie, że istnieją przetwory wyprodukowane bezpośrednio z rozdrobionego i pozbawionego łusek ziaren owsa. Takim produktem jest kasza owsiana. W sklepach może być dostępna w dwóch wersjach: pęczka owsianego (czyli całe ziarna owsa) lub w wersji rozdrobnionej.

Smak kaszy owsianej jest lekko orzechowy, co sprawia, że potrawy z kaszą są jedyne w swoim rodzaju. Doskonale nadaje się, jako uzupełnienie dań na słono, jak i na słodko. Warto odnaleźć swój smak i spożywać ją w swojej ulubionej wersji.

Właściwości kaszy

Kasza owsiana jest bardzo bogata w różnego rodza…